18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tych słów mu nie wybaczą

Postradał zmysły? Kaczyński chce ZMUSIĆ POLAKÓW DO SZCZEPIEŃ!

Emilia Waszczuk
23.06.2021  11:50
Kaczyński chce obowiązku szczepień. "państwo jako środek przymusu"
Kaczyński chce obowiązku szczepień. "państwo jako środek przymusu" Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Koniec złudzeń - PiS naprawdę chce wprowadzić przymus szczepień przeciw COVID-19. O planach opowiedział sam Jarosław Kaczyński na zjeździe partii w Przysusze.

Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach poczyna sobie coraz odważniej. Wszystko wskazuje, że to już jego ostatnie chwile w rządzie, zrobił się więc odważny i nieprzewidywalny. Niektórzy martwią się wręcz, że niedomaga, o czym miałby świadczyć choćby fakt, że na jedną z imprez, w której uczestniczył jako gość honorowy, poszedł w dwóch różnych butach.

Prezes PiS igra z wyborcami swej partii. Najpierw ogłosił, że chce równości i sprawiedliwości dla każdej grupy w Polsce, później na jaw wyszło, iż oznajmił, że zamierza wprowadzić przymus szczepień przeciw COVID-19!

Kaczyński wprowadzi obowiązek szczepień? "Państwo środkiem przymusu"

Szokujących ustaleń dokonali dziennikarze OKO.press, którzy ujawnili, że w czasie wyjazdowego posiedzenia klubu PiS Jarosław Kaczyński ogłosił swe kontrowersyjne plany szczepionkowe. Politycy, którzy wraz z nim pojechali do Przysuchy, byli ponoć w szoku.

Kaczyński przekonywał w Przysusze, że państwo to organizacja przymusu, że obywatele nie mają nic do powiedzenia i jeśli nie chcą po dobroci, rząd weźmie ich siłą.

Prezes na klubie PiS powiedział, że trzeba, by członkowie partii mobilizowali ludzi do tego, by się szczepili. I że jeśli nie pomoże tłumaczenie, zachęty, a nawet nagrody, to trzeba będzie pomyśleć o środkach przymusu. Że państwo jest organizacją przymusu i czasem musi tego użyć

– powiedział OKO.press jeden z polityków PiS obecny na zjeździe.

Będzie przymus szczepień? PiS potwierdza

Informacje zdobyte przez serwis zaczęli już potwierdzać kolejni politycy w rozmowach z innymi mediami. Do sprawy odniósł się między innymi wiceminister Waldemar Buda.

Na pewno to jeszcze nie jest ten moment, żeby takie zasady wprowadzać. Ale jakimiś metodami musimy doprowadzić do tego, żeby zaszczepienia były na poziomie 80-90 proc. - powiedział wymijająco. - Jeżeli pułap dynamiki się w sposób nieakceptowalny zmniejszy, to trzeba będzie myśleć o pewnych rozwiązaniach - dodał..

Myślę, że zaczniemy od zachęt: paszport covidowy, wejścia do instytucji. Jak wszystkie te możliwości nie zadziałają, a będzie potrzeba, żeby to wyszczepienie było większe, związana choćby z zagrożeniem nowego szczepu, to wówczas i takie rozwiązania są realne

– mówił Buda w rozmowie z WP.

Czytaj także
Przeczytaj więcej