18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec władzy?

Dymisja Jarosława Kaczyńskiego?! Nadeszły FATALNE wyniki badań

02.11.2020  15:06
Jarosław Kaczyński do dymisji?
Jarosław Kaczyński do dymisji? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński będzie musiał podać się do dymisji? Wyniki najnowszego sondażu zdecydowanie nie są dla szefa PiS łaskawe. Wygląda na to, że złote pięć minut jego panowania w Polsce właśnie minęło.

Jarosław Kaczyński będzie musiał skonfrontować się z niezbyt dobrymi nastrojami społecznymi. Wyrok TK i wywołany przez niego strajk kobiet odbija się w Polsce szerokim echem, a coraz więcej osób nie chce już oglądać PiS-u u władzy. Lider partii rządzącej miał do tej pory niezachwianą pozycję w rodzimej polityce, ale najwyraźniej doszło już do niezłego przewrotu.

Tak fatalne rozłamy społeczne przekładają się również na gorsze nastroje w partii. Pojawiają się głosy o planowanym buncie i przewrocie, w wyniku którego Jarosław Kaczyński może stracić niepodzielną władze. Inni, patrząc na wyniki ostatnich sondaży, wieszczą mu szybkie podanie się do dymisji. Trzeba przyznać, że jeszcze miesiąc temu nikt się takiego obrotu sprawy nie spodziewał.

Jarosław Kaczyński poda się do dymisji?!

Szczególnie niekorzystne są wyniki ostatnich badań - z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że aż 71,5 proc. ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński powinien odejść. Do tej pory, szczególnie wśród wyborców PiS, cieszył się on ogromnym szacunkiem i był uznawany za wielki autorytet, którego nie należy poddawać zmianom.

Sondaż IBRiS mówi także, że ostatnie działania Jarosława Kaczyńskiego negatywnie oceniło 67,4 proc. respondentów. W tym samym czasie politycy Zjednoczonej Prawicy - w nieoficjalnych rozmowach z telewizją TVN - przyznają, że prezes PiS nie przedstawia żadnego pomysłu na rozwiązanie kryzysu wokół aborcji. Tymczasem strajk kobiet zapowiada, że w każdy poniedziałek wciąż będzie blokował polskie miasta. Łatwo się domyślić, że ich mieszkańcy wkrótce będą mieli dość ciągłych utrudnień w ruchu.

Gdyby Jarosław Kaczyński faktycznie podał się do dymisji, kto by go zastąpił? Nieoficjalne głosy mówią o tym, że najlepszym kandydatem w takiej sytuacji byłby premier Mateusz Morawiecki. Myślicie, że taki scenariusz faktycznie ma szansę się spełnić?

Czytaj także