18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TRZY, DWA, JEDEN...

Kaczyński do odstrzału? W PiS WYBORY NOWEGO PREZESA

Emilia Waszczuk
03.07.2021  14:41
Wybory nowego szefa PiS. Co z Jarosławem Kaczyńskim?
Wybory nowego szefa PiS. Co z Jarosławem Kaczyńskim? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Ważny polityczny dzień w Polsce. Donald Tusk ogłosił swój powrót, a PiS głosuje nad wyborem nowego szefa partii. Co z Jarosławem Kaczyńskim?

W sobotę 3 lipca rozpoczął się długo odkładany i jeszcze dłużej zapowiadany kongres Prawa i Sprawiedliwości. W czasie dwudniowego spotkania członkowie mają zmienić strukturę partii, a także wybrać jej nowe władze. Na sobotę zaplanowane zostało głosowanie nad stanowiskiem szefa PiS.

Już jakiś czas temu Jarosław Kaczyński namaścił na swego następcę Mateusza Morawieckiego, ogłaszając go przyszłością PiS. Teraz jednak nie pora na mianowanie go nowym prezesem. Wedle zapowiedzi kandydatura premiera wypłynąć ma w głosowaniach nad nowymi wiceszefami partii w niedzielę.

Wybory prezesa PiS

Kto więc miałby zostać nowym szefem PiS? Nie kto inny, jak sam Jarosław Kaczyński. Wybory władz są jedynie teatrem, w dodatku jednego aktora. Kaczyński zebrać ma stuprocentowe poparcie, bo nikt nie odważy się zająć jego miejsca. Startuje więc w wyborach, w których jest jedynym kandydatem.

Nie sądzę, by ktokolwiek we władzach PiS miał się żegnać ze swoim stanowiskiem

- skomentował wybory zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości nieprzerwanie od 2003 roku. Pojawiają się jednak głosy - również z jego ust, że stan ten nie potrwa już długo. Polityk podobno jeszcze w tym roku opuścić ma rząd i skupić się na działaniu partii. Funkcję jej szefa miałby pełnić już ostatnią kadencję.