18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bogactwo prezesa

Jarosław Kaczyński dostanie GIGANTYCZNĄ PODWYŻKĘ

09.02.2021  21:52
Jarosław Kaczyński dostanie podwyżkę
Jarosław Kaczyński dostanie podwyżkę Fot: Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński już niedługo dostanie gigantyczną podwyżkę. Do prezesa PiS trafią pieniądze, które znacząco poprawią jego domowy budżet. Najbardziej znany polityk w kraju ma powody do radości?

Jarosław Kaczyński niedługo dostanie podwyżkę, którą poniekąd przyznał mu jego własny rząd. Nie chodzi jednak o podwyżkę pensji posła, ale o jego świadczenie emerytalne. Prezes PiS może liczyć na potężny zastrzyk gotówki.

Dlaczego? Niedawno Sejm przyjął waloryzację emerytur, dzięki której na wiosnę emeryci dostaną wyższe świadczenia z ZUS. Osobiście skorzysta na tym Jarosław Kaczyński, który i tak ma już całkiem ładną kwotę na koncie. Polscy seniorzy mogą liczyć na 4,24 proc. podwyżkę emerytur.

Jarosław Kaczyński dostanie kosmiczną podwyżkę

Oficjalnie wiadomo już, że podwyżki te będą większe niż początkowo zakładał rząd Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński, który sam skorzysta na tej decyzji rządu, w czasie głosowania w Sejmie był oczywiście za waloryzacją rent i emerytur. Ile po tych zmianach będzie otrzymywał do własnej kieszeni?

Szef rządzącej partii w 2019 roku otrzymywał ok. 82 900 złotych emerytury w ciągu roku. Takie dane można znaleźć w ostatnim oświadczeniu majątkowym Kaczyńskiego. Tym samym biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, "Super Express" szybko policzył, że w 2020 roku świadczenie emerytalne prezesa PiS wzrosło o 3,56 proc, a w roku 2021 wzrośnie o kolejne 4,24 proc.

Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy podsumować, że teraz Jarosław Kaczyński otrzyma roczną emeryturę w wysokości 89 500 złotych. Miesięcznie prezes PiS będzie dostawał z ZUS ok. 7450 złotych, czyli w ciągu dwóch lat jego emerytura wzrośnie aż o ok. 550 złotych.

W Polsce emeryci zmagają się z prawdziwą biedą, ale akurat prezes PiS nie może na nią narzekać. O takich kwotach, jakie on otrzyma do własnej kieszeni - inni seniorzy mogą co najwyżej pomarzyć. Co więcej, takich pieniędzy nie widzą na swoim koncie nawet młodzi, aktywni zawodowo ludzie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej