18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żyje jak król!

Kaczyński dostanie podwyżkę! Sam ją sobie przyznał

02.08.2021  14:11
Jarosław Kaczyński żyje jak król
Jarosław Kaczyński żyje jak król Fot: Jan BIELECKI/East News

Pandemia koronawirusa nie przeszkadza politykom PiS w wydawaniu pieniędzy podatników. Od niedzieli w życie wchodzi plan Jarosława Kaczyńskiego dotyczący podwyżek dla najważniejszych polityków w państwie. Prezes PiS będzie żył jak król!

Andrzej Duda poinformował o podpisaniu rozporządzenia podwyższającego pensję polskim politykom. Prezydent przekonuje, że zmiana była konieczna, gdyż najważniejsze osoby w państwie miały wynagrodzenia "niewspółmiernie niskie w stosunku do obowiązków i odpowiedzialności, co powodowało odpływ z wysokich stanowisk do firm prywatnych".

Nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego. Tylko potraktowanie parlamentarzystów tak, jak każdej innej grupy zawodowej. Parlamentarzyści i samorządowcy w ostatnich kilku latach - a parlamentarzyści przez 23-24 lata - nie otrzymywali żadnych podwyżek wynagrodzeń. Właściwie parlamentarzyści, jako jedyna grupa w Polsce, mieli obniżkę wynagrodzeń trzy lata temu - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda może teraz spać spokojnie, bez obawy o to, że prezes PiS ucieknie do prywatnej firmy w pogoni za pieniędzmi. Senior z Żoliborza oprócz okazałej emerytury otrzyma teraz kupę dodatkowej kasy.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński?

Po wejściu w życie nowego rozporządzenia Jarosław Kaczyński otrzyma miesięcznie dodatkowe 6,2 tys. złotych brutto. Łącznie daje to kwotę ponad 18 tysięcy złotych za pełnienie funkcji wicepremiera.

Jednak to nie wszystko! Prezes PiS otrzyma większą dietę parlamentarną w wysokości 4008 złotych. Dodatkowo przysługuje mu również około 7100 złotych emerytury. Po podliczeniu wszystkich dodatków Jarosław Kaczyński miesięcznie zgarnie około 29 436 złotych!

Czytaj także