18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważne!

Kaczyński dramatycznie apeluje do Polaków

22.05.2021  14:51
Jarosław Kaczyński zachęca do szczepień
Jarosław Kaczyński zachęca do szczepień Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński zwrócił się z dramatycznym apelem do wszystkich Polaków. Sprawa jest niezwykle istotna i ma związek z naszym bezpieczeństwem. Prezes PiS liczy na to, że faktycznie jego prośby coś zmienią.

Jarosław Kaczyński cieszy się wielkim poważaniem wśród wielu Polaków i jego słowa spotykają się często z posłuchem wśród wyborców PiS. Teraz jesteśmy w momencie, w którym powoli wychodzimy z pandemii koronawirusa. Ważne jest jednak - by wszyscy Polacy udali się na szczepienie. Tylko tak mamy szansę uzyskać odporność zbiorową, która realnie pozwoli wygnać Covid-19 z naszych granic.

Jarosław Kaczyński apeluje do Polaków

Niestety, wciąż 1/3 Polaków kategorycznie odmawia zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Jarosław Kaczyński, jako prezes partii rządzącej, poczuł się w obowiązku do mocnego zaapelowania w stronę takich osób. Zrobił to na antenie Radia Olsztyn. Przypominamy, że sam lider PiS poddał się procedurze, kiedy tylko mógł skorzystać ze szczepienia.

Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne. Jest to sprawa niezwykle istotna

– zaznaczył wicepremier, podkreślając, że bez zbiorowych szczepień nie jesteśmy w stanie opanować pandemii - co wielokrotnie powtarzają również specjaliści. 

W tej samej rozmowie prezes PiS zaznaczał, że wszystkie obostrzenia, które zarządzał rząd - były konieczne do powrotu normalności, która dopiero teraz faktycznie powoli staje u naszych drzwi. Aktualnie dochodzimy do punktu przesilenia, w którym liczba osób rejestrujących się na szczepienie - stopniowo maleje. PiS robi więc wszystko, by zachęcić ludzi do poddania się procedurze. Jarosław Kaczyński nieczęsto wychodzi z takim słowem do narodu.

Jak dotąd w Polsce wykonano 17 254 902 szczepienia przeciw koronawirusowi. W pełni zaszczepionych jest 5 222 430 osób. Łącznie do naszego kraju dostarczono dotąd 18 920 620 dawek szczepionek, z czego 16 055 zutylizowano.

Zaszczepieni zgłosili 8964 niepożądane odczyny poszczepienne. Lekarze jednak podkreślają, że wciąż korzyści z przyjęcia szczepionki są większe niż ewentualne zmaganie się z odczynami poszczepiennymi.

logo Tu się dzieje