18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

korona PiS

Kaczyński zakażony koronawirusem? MIAŁ WIELE KONTAKTÓW

Emilia Waszczuk
20.10.2020  08:34
Jarosław Kaczyński zakaził się koronawirusem?
Jarosław Kaczyński zakaził się koronawirusem? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Koronawirus roznosi się w PiS. Kolejni politycy partii zakażeni. Prezes Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, wcześniej miał wiele kontaktów.

Jarosław Kaczyński w kwarantannie! Prezes PiS zareagował jeszcze zanim odezwał się do niego sanepid. Nowy wicepremier przebywał akurat w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej, gdy dotarła do niego informacja o pozytywnym wyniku testu u jednego z posłów.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji pan prezes udał się do domu, gdzie będzie oczekiwał na wytyczne służb sanitarnych

- powiedział w rozmowie z PAP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Na kwarantannę skierowany został także wierny towarzysz Jarosława Kaczyńskiego i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Koronawirus w PiS. Poseł zakażony

Z kim kontakt mieli panowie? W poniedziałek koronawirusa SARS-COV-2 potwierdzono u jednego z posłów PiS, z którym Jarosław Kaczyński miał widzieć się pod koniec ostatniego tygodnia. Michał Jach o zakażeniu poinformował na Facebooku.

Drodzy Przyjaciele i wszyscy znajomi, z przykrością muszę Państwa poinformować, że test na koronawirusa potwierdził, że zostałem zakażony i choruję - napisał.

Polityk twierdzi, że zachowuje wszelkie reżimy sanitarne i stosuje się do wytycznych, a jego najbliższa rodzina została objęta kwarantanną. Sam zaś poinformował sanepid o wszystkich osobach, z którymi miał osobisty kontakt w ostatnich dniach.

Jarosław Kaczyński zakażony koronawirusem?

Michał Jach w ostatnim tygodniu widział się z Jarosławem Kaczyńskim, jednak jakie były okoliczności ich spotkania - tego zdradzić nie chce. Twierdzi, że to sprawa prywatna i nie będzie jej komentował.

Tymczasem w weekend Jarosław Kaczyński był bardzo aktywny i widział się z wieloma ważnymi osobami. Jeśli okaże się, że również jest zakażony, do kwarantanny trafią między innymi Marek Kuchciński, Antoni Macierewicz, Ryszard Terlecki czy Joachim Brudziński. Wszyscy oni, razem z Jarosławem Kaczyńskim, a także objętym kwarantanną (!) Mariuszem Błaszczakiem, udali się w sobotę do Strachocina i uczestniczyli we mszy świętej na Bobolówce.

I tu kolejna ciekawostka. Mimo kolejnych zachorowań wśród hierarchów kościelnych, we mszy uczestniczyło wielu biskupów, a przewodniczył jej abp Marek Jędraszewski. Aby było jeszcze ciekawiej, mszę odprawiono w intencji ustania epidemii.