18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

starość też radość

Kaczyński farciarz. Po waloryzacji emerytur dostanie mega podwyżkę

Emilia Waszczuk
13.02.2020  14:42
Kaczyński farciarz. Po waloryzacji emerytur dostanie mega podwyżkę
Kaczyński farciarz. Po waloryzacji emerytur dostanie mega podwyżkę Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polskich emerytów czeka podwyżka. Dzięki waloryzacji, dostaną większe świadczenia. Na dodatkowe pieniądze może liczyć też Jarosław Kaczyński. Tyle tylko, że prezes dostanie więcej, niż większość seniorów.

Prezes PiS nie ma powodów do narzekań. Nie dość, że zarabia krocie jako poseł i szef PiS, dostaje też ponadprzeciętną emeryturę. A teraz świadczenie to jeszcze urośnie. Waloryzacja zapewni prezesowi smakowitą podwyżkę.

Jarosław Kaczyński ma 70 lat, jest emerytem, ale "dorabia sobie" na boku. Z pracy posła wyciąga grube tysiące złotych. A mógłby jako senior odpoczywać, bo o emeryturze, jaką dostaje z ZUS, inni mogą jedynie pomarzyć.

Prezes będzie szcześliwy

Dotąd Jarosław Kaczyński otrzymywał świadczenie w wysokości 6623 zł. To jednak już za chwilę znacznie wzrośnie. Wszystkich emerytów czeka bowiem waloryzacja na poziomie 3,56 procent. Im więcej więc senior dostaje, tym wyższa będzie podwyżka.

Na jaką kwotę może liczyć prezes? To wyliczył "Super Express". Jak podają, emerytura Kaczyńskiego wzrośnie aż o 236 złotych. Polityk będzie więc co miesiąc pobierał kosmiczną sumę prawie 6900 złotych!

Przeczytaj więcej
Komentarze