18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

z emerytury nici

Kaczyński chce władzy. Straszy: "BĘDĘ KANDYDOWAŁ"

Emilia Waszczuk
21.12.2020  09:01
Jarosław Kaczyński chce władzy: będę kandydował
Jarosław Kaczyński chce władzy: będę kandydował Fot: ŁUKASZ SZELĄG/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wybiera się na polityczną emeryturę? Nic z tego - 71-latek z Żoliborza złożył ważną deklarację - chce władzy.

Jarosław Kaczyński ma dość polityki i sterowania Polską? Polityk coraz częściej myśli o odpoczynku i powoli skłania się ku emeryturze. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał, że jego czas w polityce się kończy, nie ma jednak co robić sobie nadziei, nie odejdzie zbyt szybko.

Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki?

Niech Was nie zwiodą deklaracje prezesa. Jarosław Kaczyński owszem - chce iść na emeryturę, ale jeszcze nie teraz. Ogłosił, że z polityki może odejdzie przed ukończeniem 75 lat, ale to tylko, jeśli koledzy z partii tak zdecydują. Jeżeli zechcą go zatrzymać, zamierza ciągle być aktywny.

Co więcej, prezes PiS zadeklarował, że weźmie udział w przyszłych wyborach i będzie chciał objąć władzę. Nie zamierza być premierem czy prezydentem (przynajmniej o tym nie mówi), chce za to dalej rządzić partią.

Jeżeli tylko Covid minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował. Ale na pewno ostatni raz - powiedział Jarosław Kaczyński.

Emerytowany polityk, który czynnie pracuje, ale pieniążki z ZUS pobiera (i to duże), ogłosił, że starzy ludzie - jak on - są mądrością narodu i powinno się ich słuchać. - Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat - zauważył.

Czytaj także