18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Księciunio?

Jarosław Kaczyński je jak KRÓL. Polaków na to nie stać

28.09.2021  11:26
Jarosław Kaczyński jest smakoszem
Jarosław Kaczyński jest smakoszem Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński na swoim stole ma rzeczy, które mogłyby pobudzić apetyt wielu Polaków. Co więcej, okazuje się, że prezes PiS w ogóle nie jest wybredny. Nawet wegańskie dania mogłyby spełnić jego kulinarne wymagania. 

Prezes PiS jako człowiek samotny musi umieć o siebie zadbać. Jarosław Kaczyński nie ucieka od obowiązków domowych, przeciwnie. Potrafi sporo ugotować i jest wielkim fanem kuchni polskiej. Jak się okazuje, jego najbliższe otoczenie doskonale zna upodobania kulinarne prezesa PiS. Je jak król?

Jarosław Kaczyński je jak król!

Brat cioteczny prezesa PiS Jan Maria Tomaszewski zdradza, jakie smaki towarzyszą na co dzień Jarosławowi Kaczyńskiemu. Okazuje się, że niejeden Polak mógłby się mocno zdziwić po poznaniu menu polityka.

Jarek je wszystko, nie jest wybredny i nie pogardziłby też wegańskim obiadem

– tak w rozmowie z "Super Expressem" Jan Maria Tomaszewski, brat cioteczny prezesa PiS, komentuje zaproszenie europosłanki Sylwii Spurek dla Jarosława Kaczyńskiego na wegański obiad.

Spotkanie miałoby się odbyć ze względu na konieczność rozmowy o prawach zwierząt, która jest dla Spurek bardzo istotna.

Panie premierze Jarosławie Kaczyński. Serdecznie zapraszam na miły, smaczny, wegański obiad bez cierpienia. Wiem, że dobro zwierząt zajmuje szczególne miejsce w pana sercu. Proponuję wegańską zupę pomidorową, wegański „schabowy” z ziemniakami i ogórkami kiszonymi (na odporność), a na deser tofurnik, czyli wegański sernik

– kusiła Jarosława Kaczyńskiego na łamach tej samej gazety europosłanka Sylwia Spurek. 

Co o kwestiach kulinarnych sądzi sam główny zainteresowany? Prezes PiS to wielki fan polskiej kuchni, który nie ucieka od gotowania. Potrafi się o siebie zatroszczyć i nigdy nie pozostaje bezradny wobec codzienności.

Lubię proste potrawy – bigos, placki kartoflane, pierogi ruskie, schabowego z kapustą, wszystkie rzeczy z grilla. Muszę się przyznać, że jadałem subtelne potrawy w bardzo dobrych restauracjach, ale nie zaszokowały mnie nadzwyczajną jakością

– wyjawił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Jajecznicę czy omlet sobie sam przygotowuję. Bardzo lubię naleśniki, ale same, bez żadnego wkładu

- zdradził Jarosław Kaczyński.

Czy jego królewski stół niedługo zacznie uginać się pod wegańskimi pysznościami? Wszystko jest w końcu możliwe...