18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie foszek

Ostry policzek dla Kaczyńskiego! Premier umniejszył jego potęgę

19.12.2019  12:55
Ostry policzek dla Kaczyńskiego! Premier umniejszył jego potęgę
Ostry policzek dla Kaczyńskiego! Premier umniejszył jego potęgę Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński marzy o dyktaturze - grzmiał ostatnio Donald Tusk. To by oznaczało, że prezesa PiS cieszy władza i budzenie postrachu wśród obywateli. A tymczasem... Premier ogłasza: tu się nie ma kogo bać, spójrzcie na tego człowieka.

To dopiero cios dla Jarosława Kaczyńskiego. Człowiek, który swą pozycję buduje z tylnego siedzenia, a który uważany jest dziś za najważniejszego, sterującego krajem polityka, został dziś w swojej "straszności" mocno umniejszony.

Kaczyński marzy o władzy absolutnej, chce zdobyć dla siebie Polskę i zachowuje się jak rozkapryszone dziecko, jeśli ktoś mu czegoś nie daje. To wszystko nie współgra z wizerunkiem osoby, której nie można się przestraszyć, a wręcz godnej lekkiego politowania. A to właśnie zasugerował Donald Tusk.

Tusk uderza w Kaczyńskiego

Były premier w środę zawitał w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie promował swoją książkę "Szczerze". Tam tradycyjnie, jak niemal co dzień w ostatnim czasie, zaatakował Kaczyńskiego. I z wszystkich zdań, które dotąd wypowiedział, to dla prezesa PiS może się okazać najbardziej bolesne.

Nie boję się PiS-u i Kaczyńskiego. Przyjrzycie się mu z bliska. Czego tu się bać?

- wypalił Tusk w Gdańsku.

Premier zauważył, że prawdziwy problem w Polsce to nie PiS i ich prezes, tylko... obywatele, "którym zepsuł się mechanizm w głowie i sercu".

To, co złe, dzieje się w ludzkich głowach i sercach. Jesteśmy dość pasywni. Nas pod sądami będzie dziś o dziesięć razy za mało, aby ktoś nas na poważnie potraktował

- mówił Tusk w Gdańsku.

Przeczytaj więcej
Komentarze