18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zadał nam ćwieka

Jarosław Kaczyński kpi z obostrzeń?! Wszyscy muszą ich przestrzegać

22.01.2021  16:40
Jarosław Kaczyński bez maseczki
Jarosław Kaczyński bez maseczki Fot: Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński nic sobie nie robi z obostrzeń, które obowiązują wszystkich innych Polaków. Tym razem szef PiS postanowił nie założyć do Sejmu maseczki. Przypominamy, że jej noszenie jest absolutnie kluczowe, jeśli chcemy w końcu pokonać pandemię koronawirusa.

Jarosław Kaczyński kpi z niebezpieczeństwa, jakim dla jego i naszego zdrowia jest Covid-19? Tym razem prezes PiS postanowił nie założyć do Sejmu maseczki. Od wielu miesięcy Polacy muszą zakrywać usta i nos nawet na świeżym powietrzu, a przykład podobno idzie z góry.

Jarosław Kaczyński kpi z obostrzeń?!

Sam Jarosław Kaczyński wykazuje się również brakiem rozsądku. Posłowie w ostatnim czasie coraz częściej zapadają na koronawirusa. Jacek Sasin musiał nawet trafić do szpitala - nie wiadomo, co z nim się dzieje w tym momencie. Prezes PiS jest już starszym człowiekiem i w jego przypadku przebieg Covid-19 mógłby być dramatyczny. Najwyraźniej jednak nic sobie z tego nie robi.

Jarosław Kaczyński z resztą nie pierwszy raz lekceważy panujące w całym kraju obostrzenia. Na rocznicy katastrofy smoleńskiej w kwietniu 2020 roku też nie miał na sobie maseczki i nie zachowywał dystansu, a podczas powołania na urząd wicepremiera nie założył rękawiczek. Sejmową wpadkę prezesa PiS szybko podchwyciła opozycja, która odpowiednie zdjęcia natychmiast zamieściła w mediach społecznościowych.

Jarosław Kaczyński co prawda po chwili maseczkę założył, ale samo wejście na salę obrad bez niej wywołało w Polakach falę oburzenia. Na razie nie wiadomo, kiedy rządzący zdejmą z nas obostrzenia. W przypadku, kiedy zwykły obywatel nie ma na sobie maseczki - zazwyczaj interweniuje policja i sanepid.

Równi i równiejsi, czy zwykłe niedopatrzenie?

Czytaj także
Przeczytaj więcej