18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuchowe doniesienia

KACZYŃSKI KUPI BROŃ ATOMOWĄ?! "Mogę powiedzieć, iż chciałbym"

30.03.2022  14:17
Jarosław Kaczyński chce broni jądrowej?
Jarosław Kaczyński chce broni jądrowej? Fot: Ukrainian Presidential Press Office/Associated Press/East News

Jarosław Kaczyński nie ma dobrych wieści dotyczących Ukrainy. Prezes PiS twierdzi, że Rosjanie dążą do eskalacji okrucieństwa, przez co trwające tam ludobójstwo prędko się nie zakończy. Wicepremier zdradził też swoje plany dotyczące broni jądrowej w Polsce.

Prezes PiS w rozmowie z "Gazetą Polską" podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi sytuacji w Ukrainie oraz ujawnił sposób, który pozwoli na szybkie zakończenie wojny. Zdaniem wicepremiera Rosja mimo głośnych zapowiedzi deeskalacji konfliktu, przygotowuje się do nowej ofensywy, ściągając dodatkowe wsparcie z całego świata.

Federacja Rosyjska ponosi ciężkie straty, z ludźmi wśród ścisłego dowództwa włącznie. To wszystko świadczy o tym, że ta sytuacja nie ma na dziś oczywistych rozstrzygnięć. Rosjanie przygotowują się do nowej ofensywy, ściągają wojska z różnych części świata, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy te siły zmienią sytuację na froncie - przekazał.

Jarosław Kaczyński przyznał, że zgadza się z doniesieniami Pentagonu, sugerującymi, że przed Ukraińcami długa, kilkumiesięczna, a może nawet kilkuletnia wojna. Okupanci mimo kończących się zasobów nadal mogą bombardować cały kraj, doprowadzając tym samym do katastrofy humanitarnej.

Polska będzie miała "atomówkę"?

Wicepremier twierdzi, że Zachód robi za mało by powstrzymać Putina. Priorytetem w kwestii sankcji miałoby być uderzenie w "ropę i porty".

Ale Zachód musi chcieć uderzyć Rosję na poważnie. Takie sankcje zadziałałyby szybko. Nie z dnia na dzień, lecz szybko. Jednak cały czas w tej sprawie jest weto Niemiec - mówił prezes.

Kaczyński odniósł się też do tematu broni jądrowej, która miałaby być gwarantem bezpieczeństwa na terenie naszego kraju.

Jako obywatel mogę powiedzieć, iż chciałbym, by Polska miała broń atomową. Jako odpowiedzialny polityk muszę ocenić ten pomysł jako nierealny - podsumował 72-latek.

Niedawno szef PiS zaproponował, by do Ukrainy wysłać misję pokojową NATO, lecz pomysł ten nie został pozytywnie odebrany przez członków sojuszu. Przedstawiciele niektórych państw uważają nawet, że mogłoby to doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

Czytaj także