18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w rządzie

Kaczyński ma NOWEGO CZŁONKA. Zajmie się integracją

22.06.2022  15:48
Zmiany w rządzie
Zmiany w rządzie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński przygarnął pod swe skrzydła nową posłankę. Agnieszka Ścigaj z Polskich Spraw będzie zajmowała się integracją społeczną m.in. w związku z rosnącą liczbą uchodźców z Ukrainy.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Raszynie ujawnił, że do rządu dołączy posłanka Agnieszka Ścigaj, należąca do koła Polskie Sprawy.

Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu - ogłosił premier.

Ścigaj będzie zajmowała się kwestiami integracji społecznej. Jak zaznaczył szef rządu, konieczne jest podjęcie działań w związku z rosnącymi napięciami, spowodowanymi napływem kilku milionów ukraińskich uchodźców.

Agnieszka Ścigaj - kim jest?

Agnieszka Ścigaj zasiada w sejmowych ławach od 2015 roku. Wcześniej związana była z ugrupowaniem Kukiz'15, z którego odeszła w 2020 roku. W ubiegłym roku założyła koło Polskie Sprawy.

Czteroosobowe stowarzyszenie obok Ścigaj tworzyli również Andrzej Sośnierz, Zbigniew Girzyński i Paweł Szramka. Ostatni z nich w środę poinformował o rezygnacji z członkostwa w Polskich Sprawach.