18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nieładnie panie Jarku

KOMORNIK DOJEDZIE KACZYŃSKIEGO!? Ma dług na 46 TYSIĘCY

Emilia Waszczuk
07.12.2021  12:08
Jarosłąw Kaczyński z gigantycznym długiem. Dopadnie go komornik?
Jarosłąw Kaczyński z gigantycznym długiem. Dopadnie go komornik? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński to dłużnik ignorujący decyzje sądu. Nie zamierza wykonać wyroku, więc może spodziewać się wizyty komornika. Prezes PIS jest zadłużony u Radosława Sikorskiego na blisko 50 tysięcy złotych!

Jarosław Kaczyński to łobuz, jakich w Polsce niemało? Dłużników w kraju mamy całą masę, problem w tym, że ten jeden konkretny de facto rządzi krajem i daje obywatelom przykład, a przynajmniej dawać powinien. Dziś podziwiać go mogą jednak jedynie ci, którzy uchylają się od płacenia zobowiązań.

O co chodzi? O rzecz dość poważną. Jarosław Kaczyński jest dłużny byłemu szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu 46 tysięcy złotych. Nie jest to kwota jakkolwiek wyssana z palca, bowiem wynika z wyroku sądu, którego Kaczyński ani myśli wypełniać. Oj niezłe ziółko z pana Jarka.

Kaczyński uchyla się od wyroku sądu

Zacznijmy jednak od samego początku. W 2016 roku Jarosław Kaczyński biegał do mediów i udzielał wywiadów, w dwóch z nich rozprawiał zaś o Radosławie Sikorskim. Polityka oskarżył o "zdradę dyplomatyczną" ws. eksterytorialności miejsca katastrofy smoleńskiej. Sikorski się wkurzył i pozwał szefa PiS.

Sprawa w sądzie ciągnęła się kilka lat, ale w końcu swój finał prawie znalazła. Prawie, bo o ile sąd w 2020 roku orzekł, że Kaczyński ma przeprosić, o tyle prezes PiS od wyroku się uchyla. Przeprosiny miały ukazać się na stronie głównej portalu Onet, ale się nie pojawiły, a Kaczyński zażądał kasacji wyroku. Jego wniosek został odrzucony, sąd zdecydował o "wykonaniu zastępczym" - Radosław Sikorski mógł opublikować przeprosiny na własny koszt i następnie ubiegać się o zwrot kosztów. Sprawa została "sfinalizowana" wiosną 2021 roku, gdy Radosław Sikorski ogłosił, że Jarosław Kaczyński wisi mu za przeprosiny 46 051,20 złotych.

Komornik dopadnie Kaczyńskiego?

Sprawa dalej nie została jednak ostatecznie zakończona, bo Kaczyński tak, jak nie chciał przepraszać, tak i nie zamierza oddawać za przeprosiny pieniędzy. Jest przecież prezesem nie tylko PiS, ale i całej Polski, i może sobie robić z wyrokami sądu, co mu się żywnie podoba. Radosław Sikorski wierzy jednak, że kraj nie zszedł jeszcze całkowicie na psy i znajdzie się ktoś, kto zmusi prezesa PiS do oddania mu pieniędzy. Szuka więc ODWAŻNEGO komornika.

Kaczyński olewa wyroki sądów tak europejskich jak polskich. Dostałem zgodę na zastępcze wykonanie przeproszenia mnie za »zdrajcę dyplomatycznego«. Czy ktoś z Państwa wie, czy ma już konto i gdzie? Poszukiwany też odważny komornik, który ściągnie 46 tys

- ogłosił w mediach społecznościowych Radosław Sikorski.

Myślicie, że znajdzie się jakiś śmiałek?