18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

okręt tonie?

JAROSŁAW KACZYŃSKI ŻYJE NA KREDYT? Ma gigantyczne długi

Emilia Waszczuk
03.03.2021  14:45
Jarosław Kaczyński tonie w długach
Jarosław Kaczyński tonie w długach Fot: Michal Woźniak/East News

Jarosław Kaczyński ma problemy finansowe? Prezes PiS zapożyczył się na ogromną kwotę, ale zdaje się, że rat kredytu nie spłaca.

Prezes PiS, a właściwie całej Polski, co miesiąc pobiera emeryturę, ale na jej wysokość narzekać - w przeciwieństwie do milionów Polaków - nie może. Wartość świadczenia polityka to aż 7,5 tysiąca złotych! Dochodzi do tego wypłata za pracę w Sejmie i rządzie. Diety poselskiej Jarosław Kaczyński dostaje 2 473,08 złotych brutto, a jego zapłata za funkcję wicepremiera to około 15 tysięcy złotych plus dodatki. Wszystko to oznacza, że co miesiąc na konto prezesa wpływa ponad 20 tysięcy złotych!

I choć prezes zarabia bardzo dużo, to nie do końca sobie z pieniędzmi radzi. Dziennikarze Super Expressu sprawdzili, jaki ma majątek Jarosław Kaczyński. Co znaleźli? Odkładane do skarpety na czarną godzinę złotówki i dług, który od lat nie chce się spłacić.

Jarosław Kaczyński tonie w długach

Być może Jarosław Kaczyński uznał, że skoro dostał kiedyś pożyczkę w SKOK-u, to dziś nie musi jej spłacać. Dlaczego? Bo dług praktycznie mu nie maleje, a i prezes ciągle deklaruje, że zostało mu tyle samo rat do opłacenia.

Polityk zaciągnął kredyt w SKOK Kasie Stefczyka jeszcze gdy żyła jego mama. Pani Jadwiga Kaczyńska wymagała wtedy opieki i na nią właśnie syn zapożyczył się na gigantyczną kwotę. Jak deklarował w 2015 roku Jarosław Kaczyński, jego dług w SKOK wynosił 150 tysięcy złotych. W 2020 roku było to już 105 tysięcy.

Co ciekawe, w obu deklaracjach prezes oznajmił, że zostało mu do zapłacenia 165 rat, które musiałby spłacać przez kolejnych 13,5 roku. Czy to pomyłka? A może dług magicznie sam znika?

Prezes kocha pieniądze

Ale to nie koniec ciekawostek. W 2015 roku Jarosław Kaczyński zapożyczony był nie tylko w SKOK, ale też u znajomych i to na naprawdę duże kwoty. Od swej przyjaciółki Janiny Gross pożyczył 80 tysięcy złotych (!), a od Kazimierza Kujdy 25 tysięcy.

Żeby było jeszcze ciekawiej, Jarosław Kaczyński ciągle chomikuje pieniądze - jego oszczędności od 2015 roku znacznie wzrosły. Pięć lat temu w skarpecie prezes trzymał 15 tysięcy złotych, w 2019 - 71 tysięcy, a przez kolejny rok oszczędności urosły mu do ogromnej sumy 104 tysięcy złotych!

Czytaj także