18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes nie odpuści

Kaczyński ma nowy plan zniszczenia TVN! To awaryjny scenariusz

28.07.2021  20:05
Jarosław Kaczyński wie, jak zniszczyć TVN
Jarosław Kaczyński wie, jak zniszczyć TVN Fot: Jan BIELECKI/East News

PiS za wszelką cenę chce zlikwidować TVN, zatem opracowuje plany awaryjne, na wypadek gdyby ustawa nie została przepchnięta przez Sejm. Jeśli głosowanie nie wypali, władze zamierzają wykorzystać Trybunał Konstytucyjny do zatwierdzenia nowego prawa.

Za dwa tygodnie posłowie zadecydują o przyszłości telewizji TVN. Nadal nie jest pewne, czy PiS zdoła zebrać większość umożliwiającą przegłosowanie nowelizacji ustawy medialnej. Swoje zastrzeżenia ws. projektu przedstawił między innymi Jarosław Gowin, który podkreśla, że bez dodania jego poprawki wyłączającej kraje OECD, prezes PiS nie ma co liczyć na pomoc Porozumienia.

PiS ma awaryjny plan zniszczenia TVN-u

Jak poinformowała wp.pl, Jarosław Kaczyński ma plan awaryjny na wypadek, gdyby ustawa została odrzucona przez Sejm. PiS wykorzysta TK Julii Przyłębskiej do stwierdzenia niezgodności obowiązującego prawa z Konstytucją.

Nie zgadzamy się z interpretacją, która wynika z obecnie obowiązującego prawa, że przed polskimi firmami stoją de facto większe przeszkody do inwestowania niż przed spółkami holenderskimi, francuskimi czy cypryjskimi. Uważamy, że jest to niezgodne z polską Konstytucją. I jeśli nowelizacja ustawy autorstwa PiS zostanie zablokowana przez opozycję w Sejmie, i nie będzie dla niej większości, skierujemy odpowiedni wniosek w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego - mówią w rozmowie z wp.pl anonimowi działacze PiS.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel zapewniał w rozmowie z se.pl, że ustawa nie jest wymierzona w konkretną stację. Jak podkreśla "prawo musi być jednakowe dla wszystkich, niezależnie od kraju pochodzenia, a polski parlament tworząc przepisy musi kierować się przede wszystkim tym, co korzystne dla kraju".

Czytaj także
Przeczytaj więcej