18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedny

Smutne urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Dziś nie świętuje

18.06.2020  11:55
Urodziny Jarosława Kaczyńskiego
Urodziny Jarosława Kaczyńskiego Fot: DAREK REDOS/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma urodziny, ślemy życzenia. O prezesie pamiętają też inni, ale dzień nie jest dla niego zbyt szczęśliwy.

18 czerwca, urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Prezes ma już 71 lat i być może wkrótce przejdzie na emeryturę. Skąd takie wnioski? W tym roku bowiem nie ma już czego świętować.

Niestety dla pana Jarosława, polityka obchodzi się z nim coraz brutalniej (i vice versa). Partia PiS traci grunt pod nogami, a najnowsze sondaże pokazują, że nawet stały elektorat powoli się od niej zaczyna odwracać. Za tydzień wybory prezydenckie, a i tu jest coraz trudniej. Jeszcze na początku maja Andrzej Duda (a wraz z nim PiS i Kaczyński) miał wygraną w kieszeni. Teraz niepewna jest nawet druga tura głosowania. Jeśli przegra - rząd może czekać rozpad, a to oznacza koniec monopolu Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński świętuje ze łzami w oczach?

Cierpień Jarosławowi Kaczyńskiemu dostarczyła też środowa debata prezydencka, w której pytania zostały ułożone pod Andrzeja Dudę, a większość z nich wiązała się z jawnym atakiem w Rafała Trzaskowskiego. Miał być sukces, jest wielka krytyka i śmiech. W dodatku, choć prezydent debatował o tematach ze swojej działki, wypadł w starciu z kontrkandydatami bardzo blado.

W tych ciężkich czasach o prezesie nie zapominają jednak jego partyjni koledzy i polityczni przeciwnicy. Życzenia urodzinowe spływają z różnych stron, niestety najwięksi wrogowie nawet dziś szczędzą uszczypliwości.

Refleksji, dobrej politycznej emerytury, i żeby przestał psuć Polskę po prostu. Ale zdrowia, zdrowia i zawsze każdemu życzę, nawet przeciwnikowi politycznemu - powiedzial w WP.pl Borys Budka. - im częściej Jarosław Kaczyński obrazi mnie, czy moich przyjaciół z opozycji, tym bardziej z uśmiechem będę mu życzył zmiany w jego sposobie myślenia o Polsce, o opozycji. Tego by kiedyś zrozumiał, że dialog, współpraca to jest dobra rzecz, że rządzący nie mają monopolu na wszystko. A z okazji urodzin przede wszystkim życzę zdrowia, a politycznie tej politycznej emerytury, która myślę, by mu się przydała - dodał.

O emeryturze wspomniał też nielubiany w kręgach władzy dziennikarz Tomasz Lis.

Dziś urodziny Kaczyńskiego. Oprócz zdrowia życzę mu miłego dnia, bo nadchodzą dla niego zdecydowanie mniej miłe - napisał na Twitterze .

Koleżanka z partii, europosłanka Jadwiga Wiśniewska życzy Jarosławowi Kaczyńskiemu "szczęść Boże" stwierdzając, że polityk całkiem jak zbawiciel, przynosi Polsce dobro.

O Bogu nie zapomnieli też działacze PiS ze Śląska.

Prezes Jarosław Kaczyński dziś obchodzi 71 urodziny! Życzymy Panu prezesowi dużo zdrowia, wytrwałości i sił do dalszej pracy dla Polski. Wparcia od Boga i ludzi - czytamy na Twitterze.

W tym szczególnym dla prezesa dniu i my przyłączamy się do życzeń.

A życzymy pogody ducha, słońca i tęczy po deszczu, wielu przyjaciół, miłości i oddanych kotów. Sto lat Panie Jarosławie!

1
Przeczytaj więcej
Komentarze