18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za przepych!

Gigantyczne pieniądze Kaczyńskiego

26.09.2021  17:08
Jarosław Kaczyński ma się czym chwalić
Jarosław Kaczyński ma się czym chwalić Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński może pochwalić się nie tylko sterami Polski, które od lat dzierży w dłoniach, ale również gigantyczną emeryturą. Prezes PiS zdradził prawdę na temat posiadanego przez siebie majątku. Trzymajcie się krzeseł!

Jarosław Kaczyński jest w znacznie lepszej sytuacji finansowej niż cała reszta naszego kraju. Na emeryturze będzie mógł żyć jak król! Jego świadczenie jest kosmicznie wysokie i niejedna osoba złapie się za głowę, kiedy dotrze do niej, jakimi kokosami dysponuje najbardziej znany senior w kraju.

Emerytura emeryturą, ale jakby tego było mało, w dochód prezesa PiS wciąż wlicza się jeszcze pensję parlamentarną i drugie wynagrodzenie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie piastuje stanowisko wicepremiera. Takie pieniążki piechotą nie chodzą.

Jarosław Kaczyński ma majątek godny króla (Polski)

Według znanego nam oświadczenia majątkowego Kaczyńskiego, prezes największej partii w Polsce, otrzymał z ZUS 85 790 złotych emerytury! To oznacza, że emerytura Kaczyńskiego w 2020 r. to 7150 złotych miesięcznie. Taka suma świadczenia emerytalnego może przywrócić o zawrót głowy większość seniorów w Polsce. Niektórym trudno jest związać koniec z końcem za przyznawane im regularnie grosze. Zwłaszcza w obliczu szalejącej inflacji.

Jak wyglądają kulisy tego bogactwa? Prezes PiS wstrzymał się z pobieraniem emerytury do lipca, kiedy to świadczenie naliczane było korzystniej. Co więcej, ze wspomnianego wyżej oświadczenia majątkowego prezesa PiS wynika również, że jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 m2 (o wartości 1 500 000 złotych)! Dodatkowo, na koncie prezesa widnieje zawrotna kwota 143 tys. złotych oszczędności. 

Jarosław Kaczyński jako poseł zarabia ponad 100 tys. zł (ok. 8300 złotych miesięcznie) i na stanowisku wicepremiera (od października 2020 r.) zarobił prawie 42,5 tys. zł, co na miesiąc daje ponad 14 tys. zł! Łącznie z emeryturą, pensja Kaczyńskiego pod koniec ciężkiego, pandemicznego roku 2020 wyniosła prawie 30 tys. złotych.

Czy to już poziom bogactwa, który odrywa prezesa PiS od rzeczywistości? 

Czytaj także