18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstyd

Jarosław Kaczyński musiał słuchać o "bożku seksu". Żenada?

19.06.2020  13:07
Jarosław Kaczyński musiał słuchać o "bożku seksu". Żenada?
Jarosław Kaczyński musiał słuchać o "bożku seksu". Żenada? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński musiał słuchać słów, które zażenowałyby niejednego. Reakcja prezesa PiS jest zaskoczeniem dla każdego, kto zna jego przekonania. 

Jarosław Kaczyński podczas specjalnej mszy świętej w Katedrze Wawelskiej słuchał czegoś, co mocno zszokowało Polaków. Metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski zdecydowanie nie gryzł się w język i padły mocne słowa.

Najbardziej znani politycy PiS pojechali do Krakowa, by wziąć udział we mszy odprawionej w  71. rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego w intencji spoczywającej tam pary prezydenckiej oraz innych ofiar katastrofy smoleńskiej. 

Jarosław Kaczyński słuchał wstrząsającej wypowiedzi

Na Wawelu poza Jarosławem Kaczyńskim, który oczywiście też miał tego dnia urodziny, pojawili się jeszcze: Beata Szydło, Mateusz Morawiecki, Elżbieta Witek i Zbigniew Ziobro. Wszystkich musiała zdjąć konsternacja, kiedy padły słowa o... "bożku seksie". Poza tym, Jędraszewski wspomniał jeszcze o ideologii gender, jakby mało mu było skandalu z LGBT w szeregach PiS-u.

Dzisiaj próbuje się odebrać nam polskość poprzez nową, ateistyczną ideologię, która odrzuca Boga, ojczyznę, naród i godność osoby ludzkiej opartej na wierze w Boga Ojca i która wszystko pragnie budować na bożku seksie 

- grzmiał metropolita krakowski. Na tym jednak nie poprzestał.

Co szczególnie zaskakujące, Jarosław Kaczyński nie skomentował tego wszystkiego w żaden sposób. Zachował się tak, jakby nic go to nie obeszło, choć zdecydowanie musiał być zaskoczony takim przebiegiem nabożeństwa. 

Miłość Boga ma być wzorem dla człowieka i jego sposobu odnoszenia się do bliźnich. Chrystus uczy nas, byśmy mówili: "Przyjdź królestwo Twoje". To Królestwo Boże nie jest czymś dalekim, abstrakcyjnym, ale bytem, który mamy urzeczywistniać w sobie i wokół siebie przez właściwe rozumienie

- wskazał hierarcha. 

Wyobrażacie sobie minę Jarosława Kaczyńskiego, kiedy w kościele mówiono o "bożku seksie"? Żałujemy, że fotoreporterzy jej nie uchwycili.

Czytaj także
Przeczytaj więcej