18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bezkarny jak prezes

Kaczyński łamie prawo? Nie planuje przestać, jest z siebie dumny

18.12.2019  20:20
Jarosław Kaczyński na L4
Jarosław Kaczyński na L4 Fot: Jakub Walasek/REPORTER

Jarosław Kaczyński przeszedł operację kolana i przebywa w domu na sześciotygodniowym L4. Nie przeszkadza mu to jednak pracować i naginać polskie prawo. Zdradził go jego kuzyn.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński może więcej niż zwykły obywatel. Mógł np. nie czekać kilka lat na operację, tylko wedle własnego widzimisię ją kilka razy przekładać. Teraz może jawnie pracować mimo zwolnienia lekarskiego i pozostawać bezkarnym.

L4 Kaczyński dostał na sześć tygodni. W tym czasie powinien się rehabilitować, odpoczywać i nie pracować. Za pracę na zwolnieniu lekarskim ZUS ściga i zabiera świadczenia. Ale prezes się przecież nikogo nie boi.

"Pracuje z domu"

To, że Kaczyński pracuje, podejrzewaliśmy już, gdy pod osłoną nocy, z teczką pełną dokumentów odwiedził go w domu premier. Później do szefa zawitał przynajmniej raz jeszcze, w willi na Żoliborzu był też minister zdrowia Łukasz Szumowski. Teraz nadgorliwość prezesa potwierdził jego kuzyn Jan Maria Tomaszewski.

Wszystko jest w porządku. Prezes już jest w pracy, ale nie na Nowogrodzkiej, ale pracuje cały czas z domu. Trzymam kciuki za jego szybki powrót na Nowogrodzką i za jego zdrowie

- powiedział w rozmowie z se.pl.

Tymczasem PiS chce wprowadzić w Polsce przepisy, które nie tylko uderzą w osoby chorujące (chorować będzie można raz na kwartał!), ale mają być batem na oszustów. Jakich? Tych, którzy idą na L4, by wyłudzać pieniądze z ZUS.

logo Tu się dzieje