Co to jest?!

Szokujące nagranie z Kaczyńskim krąży po sieci

12.09.2020  13:48
Szokujące nagranie z Kaczyńskim krąży po sieci
Szokujące nagranie z Kaczyńskim krąży po sieci Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński w wieku 71 lat zadebiutował na TikToku. Prezes PiS postanowił zaistnieć w mediach społecznościowych by w ten sposób zachęcić Polaków do działania.

Jarosław Kaczyński na TikToku?! Tego jeszcze nie grali. 71-letni prezes PiS zadebiutował w mediach społecznościowych. Nikt nie spodziewał się, że wystąpienie tak łatwo mu pójdzie. W ten sposób Jarosław Kaczyński namawiał do wspierania ustawy o ochronie zwierząt. 

"Ruszamy z akcją #StopFurChallenge popierającą #PiątkaDlaZwierząt . Nominujcie i share’ujcie!" - taki wpis możemy przeczytać na TikTok-owym profilu młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński debiutuje na TikToku!

To właśnie tam pojawił się szef Prawa i Sprawiedliwości. Na nagraniu nie widać skrępowania ni żadnej dozy wstydu. Jarosław Kaczyński świetnie radzi sobie przed młodzieżową kamerą.

To jest naprawdę potrzebne. Dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca i chciałbym nominować dwie osoby. Pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii, Krzysztofa Sobolewskiego, do tego, by dalej w tym kierunku działali 

- mówił w swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński.

Przypominamy, że projekt PiS, który trafił w piątek do Sejmu, zawiera w sobie m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi i określenie minimalnych wymiarów kojców oraz ograniczenie możliwości uboju rytualnego. 

Dodatkowo projekt zakłada wprowadzenie zakazu zatrudniania i zezwalania na prowadzenie schronisk m.in. dla osób skazanych prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwa na zwierzętach. Na owe propozycje ostro zareagował Krzysztof Bosak z Konfederacji, który wyraźnie nie widzi problemu w cierpieniu zwierząt. 

Podobało się Wam wystąpienie prezesa PiS?

Czytaj także