18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy go nie znoszą

​ZAMACH NA ŚWIĘTOŚĆ! Prezes Kaczyński ugodzony w samo serce

Emilia Waszczuk
27.12.2021  13:47
Jarosław Kaczyński zdruzgotany. Miażdżący sondaż
Jarosław Kaczyński zdruzgotany. Miażdżący sondaż Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

"Nie cieszy się sympatią Polaków" to w przypadku Jarosława Kaczyńskiego bardzo delikatne określenie. Obywatele prezesa PiS wręcz nie trawią. Polityk zajął właśnie pierwsze miejsce w rankingu NAJGORSZYCH LIDERÓW POLITYCZNYCH.

Biedny ten nasz Jarosław Kaczyński, ludzie jak wilki i wbijają mu szpilki, a on chce tylko... przyporządkować sobie Polskę. Sęk w tym, że dostrajanie kraju na modłę prezesa PiS niekoniecznie podoba się obywatelom. Nie dość, że co miesiąc wybierają go jednym z polityków  "cieszących się" wielkim brakiem zaufania, to teraz mianowali go NAJGORSZYM LIDEREM POLITYCZNYM W POLSCE.

Badanie w tej sprawie przeprowadziła właśnie pracownia United Surveys na zlecenie wp.pl. Obywatele zapytani zostali, którego szefa partii/lidera oceniają najgorzej. Jarosław Kaczyński zdobył w rankingu zaszczytne pierwsze miejsce.

Jarosław Kaczyński - czarna owca polityki

Jarosław Kaczyński jest najgorszym liderem politycznym w oczach 27,7 procent Polaków. Na drugim miejscu uplasował się największy konkurent prezesa, szef PO Donald Tusk. Byłego premiera wskazało 21,4 proc. badanych. Zbigniewa Ziobro najgorszym liderem określiło 15,5 proc. respondentów, Rafała Trzaskowskiego 10, a Mateusza Morawieckiego 9,1.

Co ważne, pracownia sprawdziła, jak głosowali wyborcy poszczególnych partii. I tak żaden miłośnik PiS nie wskazał na Jarosława Kaczyńskiego, a żaden wyborca Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Nieco inaczej wygląda kwestia liderów opozycji - Donald Tusk nie podoba się np. 5 proc. wyborców przeciwnych obozowi rządzącemu.

Najlepszy lider polityczny to...

United Surveys sprawdziła także, którzy liderzy polityczni podobają się Polakom najbardziej. Tu wygrywa premier Mateusz Morawiecki, na którego zagłosowało aż 26,6 proc badanych. Drugie miejsce przypada Rafałowi Trzaskowskiemu z wynikiem 12,5 proc, trzecie Donaldowi Tuskowi - 11,6 proc.

Kolejne miejsca zajęli: Szymon Hołownia (10,1 proc.), Krzysztof Bosak (8,5 proc.), Jarosław Kaczyński (5 proc.), Zbigniew Ziobro (2,7 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,1 proc.) i Włodzimierz Czarzasty (1,7 proc.).

I tu znamienne jest to, jak głosowali wyborcy poszczególnych ugrupowań. Aż 76 proc. wszystkich wskazujących Mateusza Morawieckiego to sympatycy PiS i Zjednoczonej Prawicy, przy czym w opozycji to zaledwie 5 proc. głosów. Z kolei Donald Tusk i Rafał Trzaskowski nie dostali żadnego głosu wśród wyborców obozu rządzącego.

logo Tu się dzieje