18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes będzie wściekły!

Kaczyński najmniej inteligentnym politykiem! Polacy zadecydowali

27.07.2021  19:38
Polacy nie doceniają prezesa PiS
Polacy nie doceniają prezesa PiS Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTE

Sondaże od miesięcy nie sprzyjają Jarosławowi Kaczyńskiemu. Potwierdza to najnowsze badanie Kantar Public, z którego wynika, że prezes PiS uznawany jest za najmniej inteligentnego polityka w Polsce.

Kantar Public przygotowało sondaż, w którym respondenci oceniali inteligencję polityków w skali od 1 do 7, gdzie jedynka oznaczała, że poseł jest inteligentny, natomiast siódemka, że jest nieinteligentny. Pracownia na podstawie zebranych głosów wyliczyła średnią dla każdej postaci. Im wyższa średnia tym inteligencja danego polityka była oceniona niżej.

Porażka Jarosława Kaczyńskiego

Według badania najbardziej inteligentnym politykiem w Polsce jest Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 uzyskał średnią 2,9, a pozytywne oceny przyznało mu 57 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski ze średnią 3,0 i 59 proc. pozytywnych ocen. Podium zamknął Donald Tusk, który uzyskał ocenę 3,1 oraz 58 proc. pozytywnych głosów.

Za najmniej inteligentnego polityka uznano Jarosława Kaczyńskiego. Oceny między 5 a 7 przyznało mu 37 proc. ankietowanych, natomiast 44 proc. badanych uznało, że jest on osobą inteligentną. Według opisu badania tak niski wynik spowodowany jest "kontrowersyjnymi ocenami", choć nie wyjaśniono, co to w rzeczywistości oznacza.

Badanie Kantar przeprowadzono w dniach od 9 do 14 lipca na próbie mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia.