18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kłopoty PiS

Kaczyński nie będzie spał spokojnie. Bolesny sondaż

Bartłomiej Ciepielewski
23.01.2021  10:02
PiS powoli się kończy?
PiS powoli się kończy? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

PiS, które utrzymywało zwykle ponad 40-proecntowe poparcie od kilku miesięcy ma spory kłopot. Notowania partii znacząco opadły i nie chcą ani trochę drgnąć. Najnowszy sondaż podważa siłę obozu rządzącego.

Gdyby wybory parlamentarne zorganizowano dzisiaj, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na drugiej pozycji znalazłaby się Platforma Obywatelska, a ostatnie miejsce na podium przygarnąłby Szymon Hołownia wraz z Polską 2050.

Nowy sondaż wyborczy

W sondażu IBRiS przeprowadzonym dla "Faktu" partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 32,3 procent poparcia. Jest to stosunkowo niski wynik w porównaniu do danych z ostatnich lat. Na drugim miejscu, z 20-procentowym wynikiem uplasowała się Platforma Obywatelska, a zaraz za nią Polska 2050, uzyskując 13,5 procent poparcia.

Do Sejmu dostałaby się także Lewica, zdobywając 7,7 procent głosów, Konfederacja (6,6 procent) oraz PSL, na który swój głos chce oddać 5 procent badanych.

Spore powodu do niepokoju ma Jarosław Kaczyński, który najprawdopodobniej niebawem będzie musiał szukać nowych koalicjantów. Powody do zadowolenia ma natomiast Szymon Hołownia, któremu regularnie rośnie poparcie oraz przyciąga do siebie coraz więcej posłów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze