18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jego ostatnie chwile

KACZYŃSKI ODCHODZI Z RZĄDU! Już wiadomo, kiedy

Emilia Waszczuk
13.05.2022  13:14
Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu
Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Wielkimi krokami zbliża się koniec. Jarosław Kaczyński przymierza się do opuszczenia rządu. Jeden z jego polityków zdradził, kiedy możemy spodziewać się dymisji.

Prezes PiS i wicepremier do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński podjął ważną decyzję. Polityk ma za dużo na głowie, postanowił więc opuścić rząd Mateusza Morawieckiego. 73-latek niebawem zrezygnuje z funkcji zastępcy premiera. Kiedy?

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu

Wieść o tym, że Jarosław Kaczyński chce odejść z rządu, przekazał w rozmowie z "Super Expressem" jeden z polityków PiS. Już po środowym zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, gdzie Kaczyński mobilizował członków, straszył wyborami i ogłaszał założenie uniwersytetu, na jaw wyszło, że dni prezesa w roli wicepremiera są policzone. Senior nadal jednak zamierza intensywnie pracować.

Jeśli wojna się uspokoi, to prezes za kilka tygodni odejdzie z rządu, żeby w stu procentach poświęcić się partii

- powiedział informator z PiS w rozmowie z SE.

Ten sam polityk zdradził między wierszami, że dymisja Jarosława Kaczyńskiego może odbyć się już w najbliższych tygodniach. Prezes ma bowiem ambitne plany ratowania partii i chce się temu w pełni poświęcić już od najbliższego miesiąca.

Jarosław Kaczyński zapowiedział też nam, że od czerwca zajmie się w stu procentach partią, szykując ją na wybory, które mają się odbyć w konstytucyjnym terminie, czyli na jesieni 2023 r

- powiedział polityk, ucinając tym samym plotki o przedterminowych wyborach.

Kaczyński ma dość rządu

Sam Jarosław Kaczyński wielokrotnie już zapowiadał, że wkrótce pożegna się z rządem i skupi wyłącznie nad pracą w partii. Przygotowanie Prawa i Sprawiedliwości do wyborów jest dziś celem pierwszorzędnym z uwagi na zbyt niskie poparcie społeczeństwa. A wiadomo powszechnie, że nasi rządzący ani myślą oddawać władzy opozycji.

Jarosław Kaczyński z rządu zamierzał odejść już w pierwszych miesiącach 2022 roku, wybuchła jednak wojna i - jak sam tłumaczył - nie mógł w tak ważnym momencie porzucić stanowiska. Sam przyznał też, że odejdzie, gdy tylko sytuacja zostanie opanowana.

Czytaj także