To koniec?!

Kaczyński oddaje władzę?!! Latem wybory prezesa PiS

14.06.2021  09:54
Jarosław Kaczyński odda władzę?
Jarosław Kaczyński odda władzę? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

To już pewne! W lipcu odbędą się wybory prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ponownie będzie w nich kandydował, lecz jego zwycięstwo tym razem nie jest pewne. Czyżby zbliżała się zmiana władzy?

Jarosław Kaczyński cieszy się sporym zaufaniem w kręgach Prawa i Sprawiedliwości, a część polityków traktuje go niemalże jak bóstwo. Jednak w ostatnim czasie grono przeciwników prezesa cały czas rośnie, przez co jego marzenie o utrzymaniu władzy może się nie spełnić. 

O przyszłości Jarosława Kaczyńskiego zadecyduje kongres wyborczy, który odbędzie się 3 lipca. To wtedy politycy Prawa i Sprawiedliwości wybiorą prezesa partii.

Jarosław Kaczyński nie będzie prezesem PiS?

Kilka miesięcy temu Kaczyński poinformował, że będzie ponownie ubiegał się o stanowisko prezesa partii, lecz jak przyznaje, to czy tym razem zostanie wybrany, nie jest pewne. Niedawno do kandydatury wicepremiera odniósł się wiceminister infrastruktury, Marcin Horała.

Oczywiście pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy  się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję. Jestem przekonany, że będzie to miażdżące zwycięstwo na kongresie - stwierdził poseł PiS w rozmowie z portalem wpolityce.pl.

Jarosław Kaczyński stanowisko prezesa PiS objął w 2003 roku. Wcześniej szefem PiS był Lech Kaczyński.

Czytaj także