18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

a tak się zarzekał

KACZYŃSKI ODSZEDŁ Z RZĄDU! Nagła dymisja

Emilia Waszczuk
21.06.2022  07:14
Dymisja Jarosława Kaczyńskiego
Dymisja Jarosława Kaczyńskiego Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Koniec, wypełniło się. Plotki o odejściu Jarosława Kaczyńskiego zostały potwierdzone. Polityk zajmie się wyłącznie sprawami partii, wicepremierem już nie będzie.

To koniec. Jarosław Kaczyński pożegnał się gabinetem wicepremiera i odszedł z rządu. W rozmowie z PAP prezes PiS uciął spekulacje na temat jego dymisji. Oznajmił, że od wtorku 21.06 nie będzie dłużej pełnił rządowej funkcji.

Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację

- powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Jednocześnie Jarosław Kaczyński wskazał swojego następcę na fotelu wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Potwierdziły się dotychczasowe doniesienia w tej sprawie - awans dostał właśnie dotychczasowy szef MON Mariusz Błaszczak.

Dymisja Kaczyńskiego

Spekulacje o tym, czy i kiedy Jarosław Kaczyński opuści rząd, trwały już od miesięcy. Dymisję polityk musiał przełożyć z uwagi na wojnę w Ukrainie - sam zauważył, że rezygnacja osoby zajmującej się, przynajmniej teoretycznie, bezpieczeństwem kraju, byłaby w tym czasie niestosowna.
W maju po raz pierwszy politycy PiS zaczęli powracać do tematu dymisji. Pojawiła się też wieść, że wszystko rozstrzygnie się w czerwcu. Jeszcze w ostatnim tygodniu, w czasie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zapewniał, że nic nie wie o swoim odejściu i że są to jedynie spekulacje, których nie może potwierdzić.