18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"działa na rzecz Rosji"

Kaczyński oskarżony!!! Prezes PiS pójdzie siedzieć?

Emilia Waszczuk
24.11.2020  13:31
Jarosław Kaczyński trafi przed sąd?
Jarosław Kaczyński trafi przed sąd? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński - prezes PiS i właściwie całej Polski - został publicznie oskarżony o działanie na rzecz Rosji i na szkodę Unii Europejskiej. Sprawa trafia do prokuratury.

Dziwne rzeczy dzieją się ostatnimi czasy w Polsce. W kraju trwa pandemia, a jej czas wykorzystywany jest na liczne wojny i dziwaczne zabiegi. Zaczęło się od odwołania z dnia na dzień wyborów prezydenckich (dokonał tego "szeregowy poseł" Kaczyński), później były ataki w społeczność LGBT, nazywanie koronawirusa SARS-COV-2 niegroźnym, by później znów nim straszyć, wydarzył się poważny wyrok niekonstytucyjnego Trybunału Konstytucyjnego i ogromne protesty, pacyfikowane przez władzę siłą, a teraz grożą nam gigantyczne sankcje z Unii Europejskiej.

Kto ponosi za to wszystko winę? Jeden człowiek, którego na co dzień strzegą zastępy policji - sam Jarosław Kaczyński, sterujący działaniami partii, rządu i prezydenta. Dziś jednak zawisła nad nim potężna czarna chmura.

Jarosław Kaczyński oskarżony. Sprawa w prokuraturze

Politycy opozycji obiecują, że gdy tylko zmieni się rozkład sił w Sejmie, postawią Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Zanim to jednak nastąpi, już zgłaszają jego potencjalne przestępstwo. Decyzję o skierowaniu oskarżenia do prokuratury przekazał we wtorek rano szef klubu KO cezary Tomczyk.

Jeśli chodzi o zawiadomienie wobec Jarosława Kaczyńskiego, to dzisiaj mogę to powiedzieć, że w ciągu pewnie kilku godzin to zawiadomienie zostanie złożone - powiedział Tomczyk w rozmowie z WP.pl.

Skarga do prokuratury dotyczyć ma między innymi działań policji w czasie ostatnich protestów (Jarosław Kaczyński odpowiada za nią jako wicepremier ds. bezpieczeństwa). Ponadto KO złożyła w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla prezesa, a w działaniu tym wsparła ich Lewica.

Jarosław Kaczyński działa na rzecz Rosji

Tymczasem Cezary Tomczyk mówi już nie tylko o tłumieniu protestów i szokujących poczynaniach PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Prezesa oskarża o działania zgodne z linią rosyjską!

Ten człowiek już dawno powinien odejść, wydaje się, że stracił kontakt z rzeczywistością, nie tylko jeśli chodzi o zarządzanie czymkolwiek, ale też o kwestie Unii Europejskiej, o kwestie interesów polskiego państwa - powiedział poseł KO. - Trzeba to mówić jak najczęściej, z pełną mocą: dzisiaj Jarosław Kaczyński działa w interesie naszych wrogów, naszych nieprzyjaciół, działa w interesie Rosjan - zaznaczył.

Partia PiS jest w retoryce antyrosyjska, ale de facto stała się partią antyunijną, populistyczną i partią, która działa na rzecz rozpadu Unii Europejskiej. I to jest działania na rzecz Rosji - dodał Cezary Tomczyk.

Przeczytaj więcej
Komentarze