18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prezes może więcej

Kaczyński pojawił się w Sejmie i... złamał prawo. Wszyscy milczą

Emilia Waszczuk
20.12.2019  08:52
Kaczyński pojawił się w Sejmie i... złamał prawo. Wszyscy milczą
Kaczyński pojawił się w Sejmie i... złamał prawo. Wszyscy milczą Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński nawet nie próbuje ukrywać, że łamie prawo. Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że pracuje mimo zwolnienia lekarskiego. Teraz sam to pokazał, pojawiając się w czwartek wieczorem w Sejmie.

W Polsce trwa burza. PiS próbuje przepchnąć kontrowersyjną ustawę dyscyplinującą sędziów, opozycja się oburza, świat wieszczy: Polska łamie międzynarodowe prawo i najwyraźniej szykuje się do opuszczenia Unii Europejskiej.

Tak gorących chwil nie chce przegapić prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk dopiero co przeszedł operację, ledwo porusza się o kulach, ma zwolnienie lekarskie, a i tak pracuje. Na co dzień robi to z domu, w czwartek zrobił to jawnie, nie przejmując się prawem - w Sejmie.

Skręca się z bólu, ale głosuje

Wczesnym wieczorem przyjechał na Wiejską i tym samym pierwszy raz od operacji, pokazał się publicznie. Wsparty o kulach ledwo wszedł na salę sejmową, posłowie PiS przywitali go owacjami. Prezes niewiele sobie z tego robiąc, zasiadł w ławie.

Co ciekawe, w Sejmie właśnie miało się odbyć głosowanie nad ustawą dyscyplinująca sędziów. Marszałek Elżbieta Witek je wstrzymała - czekała, aż dojedzie Kaczyński. Dopiero gdy prezes się pojawił, politycy mogli oddać swoje głosy.

Prezes zagłosował, posiedział chwilę i wyszedł. W międzyczasie zwijał się z bólu, ale jak widać, praca jest dla niego ważniejsza niż zdrowie. Jest ważniejsza niż prawo, które zabrania czynności zawodowych i zarobkowych w czasie zwolnienia lekarskiego.

Przeczytaj więcej
Komentarze