18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok i niedowierzanie!

Kaczyński pokonany! Wyborcy kończą z PiS

Bartłomiej Ciepielewski
01.03.2021  14:56
Słupek Jarosława Kaczyńskiego ciągle maleje
Słupek Jarosława Kaczyńskiego ciągle maleje Fot: Jan BIELECKI/East News

Sensacyjny sondaż IBSP wróży PiS nieuchronną porażkę. Gdyby wybory parlamentarne przeprowadzono w zeszłą niedzielę, wygrałaby je Polska 2050! Tak złych wyników prezes nie widział od lat.

Najnowszy sondaż IBSP zorganizowany na zlecenie StanPolityki.pl okazał się ogromną niespodzianką. Według ostatniego badania PiS traci pozycję lidera, ustępując miejsca Polsce 2050, Szymona Hołowni. Jeśli Zjednoczona Prawica szybko nie znajdzie recepty na złe wyniki, może wkrótce pakować walizki.

PiS traci pozycję lidera

Na ruch Polska 2050 chce zagłosować aż 31,26 proc. badanych. Ugrupowanie Szymona Hołowni niespodziewanie pokonało Prawo i Sprawiedliwość (26,96 proc.), zajmujące do niedawna pozycję lidera. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 18,85 proc.

Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Lewica z 9,34 proc. poparcia, a także Konfederacja (6,96 proc). Do Sejmu nie dostałoby się natomiast PSL (3,23 proc). W sondażach od niedawna pojawia się również Agrounia, której IBSP wróży 3-procentowe poparcie.

Najnowsze badanie przeprowadził Instytut Badań Spraw Publicznych na prośbę portalu StanPolityki.pl. Swój głos oddało 1001 dorosłych Polaków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze