18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyborcy mają dość

Kaczyński jednak się mylił?! PiS nie utrzyma władzy

08.09.2021  15:48
Jarosław Kaczyński będzie wściekły
Jarosław Kaczyński będzie wściekły Fot: Jan BIELECKI/East News

Przypływ nowych uchodźców zapewnił PiS powrót starego poparcia. Jednak najnowsze sondaże wskazują, że przywrócenie mitu złowieszczego uchodźcy nie zagwarantuje prezesowi zwycięstwa. Sztuczki rządzących przestają działać?

Przykrycie tematu pandemii kryzysem na wschodniej granicy skutecznie poprawiło słupki sondażowe Prawa i Sprawiedliwości. Część wyborców doceniła budowanie zasieków i ogrodzeń na granicy oraz wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Jednak jak wskazuje najnowszy sondaż, flagowa sztuczka Jarosława Kaczyńskiego nie jest już tak skuteczna, jak jeszcze kilka lat temu.

Sondaż IBSP – PiS straci władzę?

Według sondażu przygotowanego przez IBSP dla stanpolityki.pl Blok Centrowy składający się z Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, a także Koalicji Polskiej zająłby pierwsze miejsce w wyścigu po władzę - 37,86 proc. głosów.

Na drugim miejscu znajduje się PiS, które w ostatnich tygodniach mocno poprawiło notowania, zdobywając teraz 36,6 proc. poparcia. Podium tym razem zamyka Lewica, którą wybrało 9,95 proc. badanych. Próg wyborczy przekroczyłaby też Konfederacja (9,84 proc.) oraz Agrounia (6,42 proc.).

Jak zauważa IBSP, partie opozycyjne zyskują znacznie lepszy wynik, startując oddzielnie. W przypadku utworzenia Bloku Centrowego KO, PSL i Polska 2050 "gubią" aż 4 p.p. Przy obecnym układzie sił decydujący głos w Sejmie miałyby mniejsze partie takie jak Lewica, Konfederacja i Agrounia.