18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popełnił błąd

Kaczyński żałuje zakazu aborcji. „Nie przewidziałem konsekwencji”

23.02.2021  18:21
Jarosław Kaczyński popełnił błąd
Jarosław Kaczyński popełnił błąd Fot: Jan BIELECKI/East News

W poniedziałek odbyło się spotkanie najważniejszych polityków obozu władzy. Dyskutowano o planach wprowadzenia "nowego ładu", energetyce, a także aborcji. Prezes PiS przyznał się do błędu.

Podczas poniedziałkowego spotkania w kancelarii premiera najważniejsi posłowie Zjednoczonej Prawicy dyskutowali nad przyszłością ich rządów. Rozmowy dotyczyły ostatnich błędów, afer i planów związanych z dalszym utrzymaniem się przy władzy.

Pierwszy rozmowę rozpoczął lider Solidarnej Polski, który tradycyjnie zaatakował Mateusza Morawieckiego wypominając brak weta na szczycie UE. Polityk negatywnie ocenił także stanowisko Polski w sprawie klimatu i energetyki.

Na spotkaniu poruszono również kwestię kryzysu w partii Jarosława Gowina. Do sprawy odniósł się prezes PiS, zaręczając, że nie miał żadnego wpływu na szarżę Adama Bielana i nie zamierza się w to mieszać.

Jarosław Kaczyński żałuje zakazu aborcji

Jednym z głównych tematów dyskusji okazały się spadki sondażowe oraz powiązana z nimi sprawa zaostrzenia prawa aborcyjnego. Po wyroku TK Julii Przyłębskiej zabroniono usuwania ciąży w przypadkach gdy płód jest nieuleczalnie chory lub ciężko uszkodzony.

Jak relacjonuje w rozmowie z Wyborczą jeden z polityków, Jarosław Kaczyński nie przewidział, że zakaz aborcji wywoła tak ogromne poruszenie społeczne.

Prezes mówił, że nie przewidział tego odchylenia w sprawie aborcji, że wyrok TK poruszy tak wielu młodych ludzi i że idzie fala liberalizacji prawa. W sumie przyznał, że dla nas ta sprawa jest przegrana - relacjonuje Gazecie Wyborczej anonimowy polityk.

Wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie da się odkręcić zatem głównym celem rządu stało się wyciszenie całego sporu. Polacy zapomną o zabraniu im kolejnych praw?

logo Tu się dzieje