18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wszystkie zwierzęta są równe"

Kaczyński już nie ponad prawem? Poważne zarzuty i oskarżenie

Emilia Waszczuk
26.11.2020  15:33
Jarosław Kaczyński z poważnym oskarżeniem. Osądzą go sprawiedliwie?
Jarosław Kaczyński z poważnym oskarżeniem. Osądzą go sprawiedliwie? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Podobno wszystkie zwierzęta są sobie równe, problem w tym, że zawsze znajdzie się jakieś równiejsze. Czy i tym razem Jarosław Kaczyński uniknie odpowiedzialności? Są poważne oskarżenia.

Jarosław Kaczyński pójdzie do więzienia, a co gorsza... straci władzę? Jak wiadomo, w PiS najbardziej liczy się to, by ciągle mieć większość i władać Polską jak prezes nakaże, i tak też dzieje się w ostatnim czasie. W czwartek gruchnęła wręcz wiadomość o tym, że to właśnie szef Prawa i Sprawiedliwości żądał brutalnego stłumienia strajków kobiet i posłania w tłum tajniaków w przebraniu kiboli, którzy bez skrupułów atakowali pokojowo protestujących. Sam zaś, w sytuacji zagrożenia, ewakuował się ze stolicy w kamizelce kuloodpornej.

Jarosław Kaczyński przed sąd? Jest oskarżenie

Już wcześniej opozycja zapowiedziała, że gdy tylko PiS utraci pełnię władzy, Jarosław Kaczyński stanie przed Trybunałem Stanu. Wcześniej jednak KO chciała złożyć do prokuratury skargę na prezesa. I robią to mimo wiedzy, że prokuraturą rządzi Zbigniew Ziobro.

Jeśli widzę, że ktoś popełnia przestępstwo, albo jest możliwość, że popełnia przestępstwo, to moim obowiązkiem jako obywatela jest zawiadomienie o tym odpowiednich służb - wytłumaczyła posłanka KO Barbara Nowacka.

Jaką sprawę Koalicja Obywatelska składa w prokuraturze, a prokuratura, za nakazem Zbigniewa Ziobro zignoruje lub odrzuci?

Premier do spraw bezpieczeństwa ponad prawem

Jak wiadomo, od niedawna Jarosław Kaczyński sprawuje już nie tylko rolę szefa partii, ale został wicepremierem do spraw bezpieczeństwa. A skoro tak, to znaczy, że to on nadzoruje policję. Jeśli więc wysłał tajniaków w tłum, by ci bili kobiety, oznacza to, że zdecydowanie przekroczył swoje uprawnienia.

Prosimy prokuraturę, żeby wyjaśniła rolę Jarosława Kaczyńskiego w przygotowywaniu się do tłumienia protestów kobiet, w szczególności tego, który miał miejsce w środę 18 listopada. Jarosław Kaczyński odpowiada w rządzie za bezpieczeństwo - powiedziała Barbara Nowacka.

A my przypominamy - to właśnie 18 listopada uzbrojeni w pałki teleskopowe chuligani... tsss, policjanci bez mundurów, atakowali protestujących.

Czytaj także