18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jego marzenie się spełnia

KACZYŃSKI IDZIE PO WŁADZĘ! Potężny plan PiS, prezes zgarnie wszystko

19.09.2020  16:27
Jarosław Kaczyński zostanie premierem? To jego marzenie
Jarosław Kaczyński zostanie premierem? To jego marzenie Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński spełni swe największe marzenie i zdobędzie prawdziwą władzę w Polsce? Politycy PiS coraz głośniej przyznają, że może się tak skończyć!

Jarosław Kaczyński powinien iść na emeryturę, apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia - ani myśli odchodzić od stołu bez deseru. A o tym, czego w polityce pragnie najbardziej, mówił już niejednokrotnie.

Teraz zdaje się, że PiS dąży do tego, by marzenia swego szefa spełnić. Zaczęli już nawet głośno o tym mówić... O co chodzi? O przejęcie władzy przez Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie.

Jarosław Kaczyński chce być premierem

Jarosław Kaczyński dobrze wie, że jego działalność w polityce powoli się kończy, jednak jak zapowiadał w niedawnej przeszłości, nie chciałby odchodzić, póki nie obejmie stołka szefa rządu. Dziś jest na to wielka szansa - Zjednoczona Prawica się rozpada, co grozi przedterminowymi wyborami. Zapowiadana jest też rekonstrukcja rządu, a także kongres PiS i wybranie nowych władz partii. Czyżby wszystko miało się pomieszać?

Gdyby na nowego prezesa PiS wybrano np. Mateusza Morawieckiego, Jarosław Kaczyński mógłby objąć stanowisko premiera. Zdobyć może je też dzięki przedwczesnym wyborom - o ile PiS uzyska w nich większość. Jest też jeszcze inna ścieżka, choć mocno pokrętna, w której kandydaturę prezesa przedstawi prezydent Andrzej Duda. O co w niej chodzi, tłumaczyliśmy tutaj: Koniec PiS i Kaczyńskiego? PRZEDTERMINOWE WYBORY w Polsce.

PiS szykuje Jarosława Kaczyńskiego na premiera

Już w piątek temat podjął przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego, Adam Bielan. Polityk otwarcie powiedział w programie "Polityczny spacer", że widziałby swego kolegę na stanowisku szefa rządu. W sobotę polityk ponownie poszedł do mediów - tym razem rozmawiał z "Super Expressem", któremu oznajmił, że Jarosław Kaczyński powinien być premierem Polski, bo dzięki swej charyzmie może zrobić dla kraju dużo dobrego...

Pozycja Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości jest absolutnie niepodważalna. To prezes jest twórcą tej formacji, charyzmatycznym liderem. Jego pozycja nie wynika z tego, że jest prezesem, tylko z tego, że ma olbrzymią charyzmę

- zachwalał kumpla europoseł.

Dobrze by było, gdyby prezes Jarosław Kaczyński został jeszcze raz premierem - dodał z przekonaniem.

Myślicie, że to pierwszy znak wielkich zmian w PiS i w rządzie? Jarosław Kaczyński w końcu spełni swoje marzenie i weźmie władzę we własne ręce - już jawnie?