18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

plan ostateczny

KACZYŃSKI NA PREZYDENTA?! "Najlepsza kandydatura"

Emilia Waszczuk
24.06.2022  12:14
Jarosław Kaczyński chce być prezydentem?
Jarosław Kaczyński chce być prezydentem? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński chce być prezydentem Polski? Jego kumple z partii twierdzą, że to najlepszy z możliwych kandydatów na to stanowisko.

Jarosław Kaczyński podał się do dymisji, ustępując tym samym z funkcji wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Dla obywateli nie robi to oczywiście większej różnicy, nikt bowiem nie wiedział, czym się polityk tak naprawdę w rządzie zajmuje, a pytany o to sam nie potrafił udzielić odpowiedzi.

Rezygnacja z cieplutkiego stołka nie jest jedyną rewolucją w życiu seniora. 73-latek ogłosił właśnie, że już niedługo zrezygnuje także z funkcji prezesa PiS i zostanie jedynie "szeregowym posłem". Czy to oznacza, że polityk powoli szykuje się do emerytury (na której notabene już od kilku lat jest)? Tak i nie.

Kaczyński prezydentem Polski?

Jarosław Kaczyński zaczyna powoli myśleć o porzuceniu pracy, nie zamierza robić tego jednak w najbliższym czasie. Po pierwsze chce dalej rządzić w Polsce i przejść jeszcze przynajmniej przez jedną kadencję Sejmu. Po drugie, jak zdradzają jego koledzy z PiS, partii zaczyna się marzyć władza absolutna, najwyższy honor - obsadzenie Jarosława Kaczyńskiego w fotelu prezydenta!

Andrzej Duda pozostanie prezydentem Polski do 2025 roku. W kolejnych wyborach nie może już wziąć udziału, trwają więc poszukiwania nowego kandydata z ramienia PiS. Pomysłów jak dotąd było co najmniej kilka, w tym wystawienie byłej szefowej rządu Beaty Szydło. Teraz jednak w głowach polityków PiS rozbłysła nowa żarówka, pojawił się zupełnie nowy, wspaniały pomysł. Prezydentem powinien być ich kochany prezes!

Kto może kandydować i zostać prezydentem Polski? Na pewno politykiem, który ma potężne doświadczenie, ma ogromne sukcesy i byłby świetnym prezydentem, jest Jarosław Kaczyński. Powinien być brany pod uwagę, jeśli chodzi o prezydenckie rozdanie

- mówi z wielką powagą polityk PiS Tadeusz Cymański i podkreśla, że  prezydentura "to byłoby na pewno piękne zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego".

"Najlepszy kandydat". Czyżby?

Jarosław Kaczyński miałby pójść w ślady swego brata i zostać włodarzem Polski? Sam się do tego jak na razie nie przyznaje. Również jego koledzy twierdzą, że pomysł wystawienia go w wyborach to na razie jedynie marzenia partii.

Karol Karski uważa na przykład, że w partii nie ma lepszego kandydata na głowę państwa. Przekonuje jednak, że Jarosław Kaczyński wcale nie ma ambicji zajmowania najwyższych stanowisk. - Nie ma parcia na stanowiska. On chce zmieniać Polskę na lepsze państwo, działające na rzecz swoich obywateli - zapewnia polityk.

Czy prezes miałby szanse na wygraną? To oczywiście ciężko przewidzieć. W Polsce PiS nadal cieszy się gigantycznym poparciem, społeczeństwo w kolejnych sondażach ocenia jednak Jarosława Kaczyńskiego dość krytycznie. Dla przykładu - w majowym sondażu zaufanie do polityka zadeklarowało 36 procent obywateli, z kolei aż 51 procent oznajmiło, że zdecydowanie mu nie ufa. W innym badaniu, sprawdzającym, jak Polacy oceniają pracę Jarosława Kaczyńskiego w rządzie, pozytywną opinię wystawiło mu 30,1 procent badanych. Źle oceniło go aż 54,8 procent respondentów, z czego aż 44,2 procent zaznaczyła odpowiedź "zdecydowanie źle".

Czytaj także