18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wejście smoka

Jarosław Kaczyński przemówił. Wszystkim opadły szczęki

13.05.2020  12:33
Jarosław Kaczyński przemówił. Wszystkim opadły szczęki
Jarosław Kaczyński przemówił. Wszystkim opadły szczęki Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jarosław Kaczyński w czasie pandemii i afery wokół wyborów, nieco się wycofał. Prezes PiS-u niewiele mówił, ale kiedy już zdecydował się zabrać głos, wszystkim opadły szczęki. 

Jarosław Kaczyński w ostatnich tygodniach jest zdecydowanie mniej widoczny. Prezes PiS w czasie pandemii koronawirusa i ogromnej afery z przesuwaniem wyborów prezydenckich i ostatecznym ogłoszeniem wyborów mieszanych - pozostawał nieco na uboczu.

Nikt nie ma jednak wątpliwości co do tego, kto sprawuje w naszym kraju realne rządy. Kiedy Jarosław Kaczyński zdecydował się przemówić - wszystkim od razu opadły szczęki. Lider partii rządzącej ujawnił, czemu tak naprawdę nie został ogłoszony stan klęski żywiołowej, który tak wiele mógłby ułatwić. 

Jarosław Kaczyński przemówił

Jarosław Kaczyński postanowił wyjawić tak wiele podczas rozmowy z dziennikarzami "Gazety Polskiej". Według prezesa PiS, powstrzymanie się od ogłoszenia stanu klęski żywiołowej spowodowane było ogromnymi pieniędzmi w tle.

Zdaniem prezesa, taki ruch skutkowałby uruchomieniem "tzw. przemysłu prawniczego w kierunku uzyskiwania odszkodowań". Dodatkowo, Kaczyński został zapytany, czy gdy sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy była napięta, to rozważał przyspieszone wybory parlamentarne. Odpowiedział bez ogródek.

Gdyby bieg wydarzeń potoczył się wedle przewidywanego przez niektórych, czarnego scenariusza, wówczas takie wybory byłyby bardzo trudne do uniknięcia

- podkreślił prezes PiS. 

Zaskoczyło Was cokolwiek w wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, czy dokładnie tego można się było spodziewać?

Przeczytaj więcej
Komentarze