18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojojoj

Jarosław Kaczyński przerażony. Koniec PiS jest bliski?

Emilia Waszczuk
16.03.2021  17:23
Czarne chmury nad głową prezesa. To koniec PiS?
Czarne chmury nad głową prezesa. To koniec PiS? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Czarne chmury zbierają się nad Jarosławem Kaczyńskim i całym rządem. Czy to deszcz powolnych zmian? A może zwiastun burzy, która zmiecie PiS z powierzchni ziemi?

Prezes PiS ma poważne powody do zmartwień. Nie dość, że w ostatnich badaniach jasno dowiedziono, że Jarosław Kaczyński jest politykiem cieszącym się... największym brakiem zaufania, to jego partia zaczyna notować ostre turbulencje.

Pancernemu PiS spada, goni ich opozycja. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez KANTAR to istna rewolucja. KO mocno skacze do góry, Polska 2050 nagle zalicza spadek, a PiS się kurczy. Jeśli faktycznie badanie odzwierciedla nastroje polityczne Polaków, pewni możemy być jednego: DZIEJE SIĘ.

Sondaż KANTAR. Opozycja idzie po władzę?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je koalicja Zjednoczonej Prawicy. PiS i spółka mogą liczyć na poparcie rzędu 30 procent. I choć to najwyższy wynik w całym zestawieniu, nie daje nawet cienia nadziei na samodzielną władzę.

Druga siła w Polsce to Koalicja Obywatelska. Tu obserwujemy ogromny wzrost poparcia - aż o 6 punktów! W sumie na KO chce głosować 24 procent obywateli.

Na trzecim miejscu plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni. I choć trwają na podium, to ich wynik jest sporo niższy, niż w innych badaniach i niższy, niż w ostatnim sondażu KANTAR. Teraz na partię celebryty z TVN głosować chce 14 procent obywateli.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze tylko dwie partie, przy czym jedna z nich niebezpiecznie zbliża się do progu i upadku. Lewica notuje poparcie rzędu ośmiu procent, Konfederacja pięciu. PSL-Koalicja Polska oraz Kukiz'15 wypadają poza polityczny obieg.

Czytaj także
Przeczytaj więcej