18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Jarosław Kaczyński przerywa milczenie. "Jeden przeciwko wszystkim"

14.07.2020  15:35
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie. "Jeden przeciwko wszystkim"
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie. "Jeden przeciwko wszystkim" Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński na czas wyborów prezydenckich wszedł do przysłowiowej szafy. Skoro jednak Andrzej Duda odniósł zwycięstwo, prezes PiS może się już zaktywizować.

Jarosław Kaczyński przez prawie całą kampanię Andrzeja Dudy - nie pokazywał się zbyt często. Teraz poczuł, że może w końcu skomentować zażartą walkę, jaka toczyła się o fotel prezydencki.

Jarosław Kaczyński komentuje wybory

Niewielką ilością głosów Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego. Całe Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie jednak sprawę z tego, że reelekcja wisiała na włosku. Jarosław Kaczyński widzi to doskonale, w końcu nie od dziś jest politykiem. 

Wygraliśmy mimo walki na zasadzie jeden przeciwko wszystkim, przy ostrej kampanii, często łamiącej wszelkie zasady; zwycięstwo w tej sytuacji jest ogromnym osobistym sukcesem prezydenta Andrzeja Dudy i ogromnym sukcesem partii

- powiedział Jarosław Kaczyński dla PAP.

(...) To zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Działał potężny, wydaje nam się, że także inspirowany z zewnątrz, front medialny, a także front różnego rodzaju nadużyć, łamania prawa. Polegał przede wszystkim na masowym niszczeniu banerów z wizerunkiem Andrzeja Dudy, a reakcja na to ze strony odpowiednich służb był bardzo słaba

- ocenił Jarosław Kaczyński.

Dodatkowo został zapytany o to, czemu nie uczestniczył w wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy. Nie próbował nawet ukrywać, że postanowił tego dnia oddać się modlitwie. 

Wieczór spędziłem modląc się na Jasnej Górze. Jeśli mówimy o wyborach prezydenckich, to warto zwrócić uwagę, że także w 2015 r. byłem w tym samym miejscu, bo do Królowej Polski zawsze warto zwrócić się o wsparcie. Okazało się to skuteczne za każdym razem

- powiedział polityk.

Cieszycie się razem z nim?

Przeczytaj więcej
Komentarze