18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocny cios

Kaczyński publicznie upokorzył Dudę. Prezydenta zatkało

06.10.2020  18:49
Jarosław Kaczyński znieważył Andrzeja Dudę
Jarosław Kaczyński znieważył Andrzeja Dudę Fot: Jan BIELECKI/East News

Jarosław Kaczyński w oczach Andrzeja Dudy jest zapewne ogromnym autorytetem. On sam jednak najprawdopodobniej nie darzy prezydenta równą sympatią. Podczas bardzo oficjalnej sytuacji głowa państwa została dobitnie upokorzona przez szefa Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński od jakiegoś czasu ewidentnie nie ceni Andrzeja Dudy, tak mocno, jak to robił na początku jego pierwszej kadencji. Prezydent Polski natomiast wciąż pozostaje lojalny względem swojego politycznego idola, tym bardziej dzisiejsza sytuacja musiała go zaboleć.

Podczas przesuniętego z poniedziałku na wtorek zaprzysiężenia rządu, w którym Jarosław Kaczyński obejmie rolę wicepremiera, doszło do wyjątkowo nieprzyjemnego dla Andrzeja Dudy incydentu.

Jarosław Kaczyński znieważył Dudę

Kiedy w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbywało się zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego doszło do znieważenia prezydenta przez szefa Prawa i Sprawiedliwości, które było niezwykle ostentacyjne.

Po zakończeniu oficjalnej części zaprzysiężenia, wszyscy członkowie rządu zostali zaproszeni do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z prezydentem Andrzejem Dudą. Jedynie Jarosław Kaczyński miał inne plany i kiedy wszyscy ruszyli w stronę fotografa, on odszedł od całego towarzystwa. W rezultacie jest jedyną osobą, której na tej fotografii nie ma. Jego zachowanie odbiło się echem w internecie.

Jarosław Kaczyński jako wicepremier pokieruje teraz pracami Komitetu ds. bezpieczeństwa. Prezes PiS będzie nadzorował resorty sprawiedliwości, obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji oraz służby specjalne. Nie wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądała jego współpraca z głową państwa, skoro w tak ważnej sytuacji jak zaprzysiężenie rządu nie zamierzał do niego nawet podejść po części oficjalnej.

Czytaj także