18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec ciszy

Kaczyński rozwścieczy strajkujących! Wydał oświadczenie

27.10.2020  19:11
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński wydał specjalnie oświadczenie ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Tłumy protestujących na ulicach wściekną się jeszcze bardziej. Szef PiS swoimi słowami zajdzie wszystkim przeciwnikom tej decyzji za skórę.

Jarosław Kaczyński postanowił przerwać milczenie. Od kilku dni w Polsce trwa strajk kobiet, które wspierane przez wiele innych grup - wyrażają swoje skrajne niezadowolenie spowodowane ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Odkąd zniósł on jedną z trzech przesłanek, które uprawniały do legalnej aborcji, wielu ludzi w Polsce wyszło na ulice.

Już pierwszej nocy po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego - rodacy ruszyli pod dom Jarosława Kaczyńskiego, manifestując swoje oburzenie. Dziś w Sejmie doszło do zamieszek, kiedy posłanki i posłowie Lewicy zablokowali mównicę. Do tej pory szef PiS, choć stał się poniekąd twarzą decyzji TK - nie wypowiadał się na jej temat.

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie

Teraz postanowił to zmienić i tym samym rozsierdził tysiące ludzi w naszym kraju. Za pomocą filmu opublikowane w internecie, Jarosław Kaczyński wezwał członków Prawa i Sprawiedliwości do bronienia Kościoła oraz podkreślił, że innego wyroku TK być nie mogło. Najwyraźniej prezes PiS wziął na poważnie hasło protestujących: "To jest wojna!" i podejmuje rękawice.

Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wypowiedzianą, wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników, wojnę wygrać. Musimy też pamiętać, że mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestię prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy, sformułowane dzisiaj w Sejmie wśród okrzyków „wojna, wojna”

- powiedział Jarosław Kaczyński.

Przemowa szefa PiS

Nagranie można obejrzeć na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości na YouTube.

Widać wyraźnie, że Jarosław Kaczyński nie przeraził się nastrojami społecznymi, jakie aktualnie zapanowały na ulicach polskich miast. Pytanie, czy postanowi kiedykolwiek zmienić swoją postawę?