18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest w grupie ryzyka

Jarosław Kaczyński się odnalazł. W czasie epidemii był na mszy

16.03.2020  16:52
Jarosław Kaczyński się odnalazł. W czasie epidemii był na mszy
Jarosław Kaczyński się odnalazł. W czasie epidemii był na mszy Fot: Adrian Kumor/REPORTER

Jarosław Kaczyński na czas epidemii zniknął z mediów. Wszyscy byli przekonani, że polityk będący w podeszłym wieku chroni się w domu od zachorowania. Nic bardziej mylnego. Pomimo dyspensy udzielonej od biskupa, szef PiS stawił się na niedzielnej mszy świętej. 

Jarosław Kaczyński jest w grupie ryzyka. Dlatego właśnie wiele osób myślało, że jego nagłe zniknięcie ze sceny politycznej spowodowane jest troską o własne zdrowie i życie. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, nawet biskup udzielił nawet wiernym dyspensy od uczestnictwa fizycznego we mszy świętej. Wszyscy starają się nie wychodzić z domu bez wyraźnej potrzeby.

Jarosław Kaczyński był na mszy w czasach epidemii 

Co w tej sytuacji zrobił Jarosław Kaczyński? Mimo iż w kościele zarazić jest się bardzo łatwo, biskup wydał dyspensę, a on sam znajduje się w grupie ryzyka, lider PiS... uczestniczył w nabożeństwie fizycznie. Naraził się tym samym na ogromne niebezpieczeństwo.

Choć arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował, aby w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa zostać w domu i skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, nie wszyscy wierni posłuchali jego głosu. Jedną z takich osób jest Jarosław Kaczyński, który 15 marca udał się na mszę do jednego z kościołów na warszawskim Starym Mieście. Oprócz księdza, jego pomocnika i prezesa PiS w kościele byli także dwaj ochroniarze polityka oraz ok. siedmiu wiernych

- pisze "Fakt". 

Jarosław Kaczyński przyjął komunię świętą do ust, ale kapłan zdezynfekował wcześniej ręce. Po mszy prezes PiS rozmawiał jeszcze z kapłanem, że w tych trudnych czasach należy się modlić.

Pan prezes, jak co niedziela, uczestniczył we mszy świętej. Natomiast o zachowanie ostrożności, to z tego, co wiem, to w tym akurat kościele też były wydzielone miejsca, było liczenie osób uczestniczących we mszy świętej. Było to chyba dwadzieścia parę osób, więc wszelkie środki ostrożności zgodne z zaleceniami GIS zostały zachowane, a niedziela dzień święty, święcić trzeba

- mówił Krzysztof Sobolewski w rozmowie z Beatą Michniewicz w "Salonie politycznym" radiowej Trójki.

COVID-19 najciężej przebiega właśnie u osób w podeszłym wieku. Dodatkowo prezes PiS jest obciążony innymi chorobami, które osłabiają jego organizm, zmaga się chociażby z chronicznym bólem kolana. Widać w tych trudnych czasach Kaczyński stawia na nadzieję. 

W sieci pojawiły się głosy, że wieść o uczestnictwie Kaczyńskiego w niedzielnej mszy świętej jest informacją nieprawdziwą. Podobno na zdjęciach, które zrobili mu paparazzi widać zielone liście, które nie bardzo pasują do obecnej pory roku. Pytanie, czy to pogoda wariuje, czy ktoś nie mówi całej prawdy?

Przeczytaj więcej
Komentarze