18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes zniesmaczony

Kaczyński strzeli focha? Ten sondaż nie daje mu szans

13.09.2021  08:57
Prezes PiS nie będzie zadowolony
Prezes PiS nie będzie zadowolony Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nie wszystkie sondaże wróżą prezesowi wieloletnie panowanie nad krajem. Wszystko wskazuje na to, że walka o władzę będzie trwała do ostatniej chwili. Wkrótce czekają nas zmiany?

Gdyby prezes miał więcej włosów na głowie, z pewnością zacząłby je sobie rwać po sprawdzeniu nowego sondażu wyborczego. Jak się okazuje, rzeczywistość nie jest tak kolorowa, a ponad 40-procentowe poparcie PiS to fikcja, stworzona na potrzeby partyjnej propagandy. Jednak ostatnio coś się zmienia, a część wyborców znowu rumieni się na widok prezesa.

Sondaż Kantar - kto wygra wybory?

Najnowsze wyniki sondażowe pracowni Kantar ponownie wskazują na zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego, lecz nie wróżą mu utrzymania władzy. Zjednoczoną Prawicę popiera 30 proc. badanych. W porównaniu do badania z lipca partia odnotowała wzrost o 1 pkt proc.

Po piętach prezesa wytrwale depcze Donald Tusk, który sporo namiesza podczas najbliższych wyborów. Koalicja Obywatelska może obecnie liczyć na 24 proc. głosów. Podium zamyka osłabiona ostatnio Polska 2050, zdobywając 14-proc. poparcia.

Wyjątkowo stabilnym wynikiem cieszy się Konfederacja, która w najnowszym sondażu zdołała przyciągnąć 8 proc. ankietowanych. Partia zarządzana przed dżentelmena w muszce w większości badań uzyskuje podobny wynik. Do Sejmu udałoby się jeszcze wskoczyć Lewicy (5 proc.)

Co ciekawe, pod progiem znalazły się partie takie jak Koalicja Polska (3 proc.) Kukiz'15 (1 proc.), a także Porozumienie (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach od 9 do 11 września na próbie 1002 dorosłych Polaków.

Czytaj także