18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niespodziewane wyznanie

Kaczyński szuka ratunku. Znalazł nowego koalicjanta?

02.03.2021  14:57
Jarosław Kaczyński znajdzie ratunek?
Jarosław Kaczyński znajdzie ratunek? Fot: Piotr BLAWICKI/East News

Zjednoczona Prawica od miesięcy przeżywa ogromny kryzys. Wewnętrzne konflikty i coraz realniejsza wizja przyspieszonych wyborów wpłynęła także na sondaże. Jarosław Kaczyński w obawie przed utratą władzy szuka nowego koalicjanta.

Po zwycięstwie Andrzeja Dudy w zeszłorocznych wyborach radośni politycy PiS przepowiadali spokojne i stabilne rządy do 2023 roku. Jednak od jesieni obóz władzy jest bombardowany coraz to nowszymi konfliktami i aferami. Rozłam w rządzie zapoczątkowały "sasinowe" wybory kopertowe, a powiększyła go awantura związana z "Piątką dla zwierząt", budżetem unijnym oraz wsparciem covidowym dla artystów. Przedterminowymi wyborami zaczęli straszyć także niektórzy politycy PiS.

Niestabilna sytuacja w obozie władzy spędza sen z powiek żoliborskiego przywódcy. Jarosław Kaczyński powoli traci zaufanie zarówno do Zbigniewa Ziobry, jak i Jarosława Gowina. Rozpoczął zatem poszukiwania nowego koalicjanta, który pomoże mu utrzymać władzę.

Jarosław Kaczyński spotkał się z Pawłem Kukizem

We wtorek Paweł Kukiz wyznał, że niedawno spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim, by przedstawić swoje postulaty, które mogłyby pomóc w nawiązaniu współpracy. Muzyk poruszył sprawę kryzysu sędziowskiego oraz bezkarności polityków.

Przyszedłem z postulatami takimi, które ograniczają "koryto", możliwość autorytarnego sprawowania władzy, bezkarności często przestępców, którzy funkcjonują w polityce, a którzy nie ponoszą odpowiedzialności karnej za swoje wadliwe decyzje czy korupcyjne działania - oświadczył Kukiz.

Zdaniem Pawła Kukiza, w sądach powinni zasiadać tak zwani "sędziowie pokoju", którzy byliby wybierani przez obywateli. Co ciekawe , pomysł ten zainteresował prezesa.

Spełnienie części postulatów pozwoli przeciągnąć Pawła Kukiza na ciemną stronę mocy? Już niebawem możemy poznać decyzję.

Czytaj także
Przeczytaj więcej