18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ZROBILIŚMY WAM ŹLE, ALE DOBRZE

Kaczyński tłumaczy, że Polski Ład nie wyszedł, ale wyszedł

08.01.2022  11:25
Jarosław Kaczyński tłumaczy Polakom, że Polski Ład to czyste złoto. Uwierzą?

Jarosław Kaczyński tym razem się nie chowa, choć PiS jest w wielkich kłopotach. Ich Polski Ład od początku okazał się niewypałem. Prezes tłumaczy więc, że jeszcze się przekonamy, partia tak naprawdę robi dobrze Polakom i Polsce.

Polski Ład miał sprawić, że z kranów zamiast wody popłynie mleko, a z nieba, zamiast deszczu, sypać się będzie złoto. Polacy mieli wyraźnie odczuć poprawę jakości życia, gospodarka rosnąć w siłę, PiS świecić triumfy. Tymczasem już w pierwszych dniach po wprowadzenie w życie nowego prawa, okazało się, że obywatele tracą.

Wszechogarniająca drożyzna, ciągle rosnąca inflacja, podwyżki cen gazu czy energii... a tu jeszcze Polski (nie)Ład. Otrzymujący wynagrodzenia w pierwszych dniach miesiąca nauczyciele i mundurowi odkryli, że na ich konta wpłynęło dużo mniej pieniędzy, niż powinno. Winne są temu oczywiście nowe przepisy zawarte w prawie narzuconym przez PiS. Ludzie się wściekli, a partii przyszło się jakoś z tego wytłumaczyć. Czy się uda?

Polski Ład jest zły, ale dobry?

W PiS nikt otwarcie nie mówi "przepraszam, popełniliśmy błąd". Od początku kluczą, najpierw utrzymywali, że to oszczerstwa, później winę zrzucali na bogu ducha winne księgowe, teraz twierdzą, że to niewielka pomyłka i za chwilę zostanie skorygowana. A ludzie jeszcze zobaczą, jak dobrze zrobiła im partia.

Głos w sprawie zabrał właśnie człowiek, który raczej stroni od wychodzenia przed szereg, gdy PiS wpadnie w tarapaty. Szef partii i wicepremier do spraw bezpieczeństwa tym razem się nie chowa. Udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci", a w nim tłumaczy: to wszystko, te pokrętne przepisy, nowe podatki, podwyżki... to dla Waszego Polacy dobra.

Jestem przekonany, że to połączenie sprawiedliwości i zdrowego rozsądku zadziała i będzie pozytywnie odczuwalne przez Polaków

- powiedział miłościwie nad PiS i Polską panujący Jarosław Kaczyński.

Kaczyński "przeprasza" za błędy

Prezes twierdzi, że plany jego partii były tak genialne, że opozycja rzuciła się na nie z pazurami. Wiecie, to, że Polski Ład okazał się niewypałem, to nie wina błędów rządzących, a nienawistników, którzy chcą PiS zniszczyć... Ale czy tylko? Ha! Już nawet Kaczyński pokrętnie trochę, ale jednak przyznaje się do błędu.

Można powiedzieć, że Polski Ład nie miał szczęścia. Został natychmiast zaatakowany przez opozycję, czego się można było spodziewać. Ale atak wyszedł także z wewnątrz i to tę zewnętrzną krytykę bardzo uwiarygadniało. To był bardzo dobry i prorozwojowy plan, nie idealny, bo po drodze były potrzebne korekty i zmiany, ale w sumie bardzo potrzebny

- powiedział wicepremier.

Prezes zapewnił, że ucięcie wynagrodzeń dla słabo i średnio zarabiających Polaków to tylko malutka pomyłka, nie ma nad czym płakać. W styczniu nie mają pieniędzy na godziwe życie? Niech się nie martwią, dostaną zwrot w lutym. - Jest już korekta rozporządzenia ministra finansów, które zostanie tak poprawione, by te błędy się nie mogły powtórzyć. Każdy nauczyciel, który stracił w styczniu, dostanie wyrównanie w lutym - obiecał Kaczyński.

My błędy popełniamy, jak każdy człowiek, ale umiemy je skorygować, wycofać się z błędnych poczynań, przeprosić

- dodał. A my zachodzimy w głowę, kiedy ktoś w PiS ostatnio przepraszał za jakiekolwiek błędy i przewinienia partii...