18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki wódz przemówił

Kaczyński ujawnia, kiedy wybory. "Opozycja wyje"

18.10.2021  09:20
Jarosław Kaczyński przyspieszy wybory?
Jarosław Kaczyński przyspieszy wybory? Fot: Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński z nieznanego Polakom powodu zaczął niespodziewanie pojawiać się w mediach. Prezes PiS podczas wywiadu dla tygodnika "Sieci" zdradził powody odejścia z rządu, porozmawiał o Gowinie oraz ujawnił, kiedy odbędą się wybory.

Od kilku dni Jarosław Kaczyński podróżuje po mediach, głosząc dobrą nowinę. Nie wiadomo, co sprawiło, że prezes PiS wyszedł z ukrycia, choć można się domyślić, że wróży to spore zmiany, a może nawet apokalipsę!

Prezes PiS poza rządem

Prezes PiS w rozmowie z "Sieci" podzielił się swoimi planami i przemyśleniami związanymi z przyszłością. Jedno z pierwszych pytań zadanych seniorowi z Żoliborza dotyczyło powodów jego odejścia z rządu.

Od początku mówiłem, że przychodzę, by wykonać kilka zadań związanych z koniecznym wzmocnieniem państwa. Wszystkie te tezy, że mam nadzorować premiera, były nieprawdziwe, przecież nawet nie jestem pierwszym wicepremierem. tę funkcję pełni Piotr Gliński i to on prowadzi posiedzenia Rady Ministrów w zastępstwie Mateusza Morawieckiego - opowiadał z zapałem 72-latek.

Przywódca Zjednoczonej Prawicy nie ukrywa jednak, że przyszedł do rządu, by wykorzystać swoją pozycję, "może trochę lepszą niż przeciętnego wicepremiera, żeby pewne sprawy przepchnąć". Głównym zadaniem wicepremiera miało być "zwiększenie wydatków na uzbrojenia, uporządkowanie przepisów o stanach nadzwyczajnych" oraz rozszerzenie uprawnień wojewodom.

Będą przyspieszone wybory?

Podczas wywiadu nie zabrakło pytań o Jarosława Gowina, który niedawno pożegnał się z rządem. Zdaniem prezesa, lider Porozumienia zamierzał wraz z opozycją obalić rząd.

Ciągłe próby chwiania łódką, były już dla wszystkich bardzo męczące, całkowicie niezrozumiałe. Przecież on negocjował tygodniami jakieś rozwiązania, na przykład zawarte w Polskim Ładzie, wywierał na nie wpływ, wnosił poprawki, wreszcie zadowolony podpisywał, a następnie wychodził i się odcinał, krytykował - dodał prezes.

Kaczyński nawiązał też do ostatnich doniesień na temat planowanych przedterminowych wyborów. Jak się okazuje, rząd nie zamierza zmieniać ich terminu.

Bardzo się staramy, by była stabilna większość, i jak pokazują ostatnie głosowania, nie jest pod tym względem najgorzej. Nie ma żadnego planu wyborów na wiosnę, żadnych planów wytworzenia którejś z sytuacji opisywanych w konstytucji jako prowadzących do wyborów - zapewniał Jarosław Kaczyński.

Kończąc, szef Zjednoczonej Prawicy przyznał, że udało mu się "zakolegować" z Pawłem Kukizem, dzięki czemu sejmowa większość nie jest obecnie zagrożona. Lider Kukiz’15 stał się nowym odkryciem towarzyskim?