18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

groza

KACZYŃSKI GROZI POLSCE? Chce władzy na zawsze!

Emilia Waszczuk
21.10.2020  08:12
Jarosław Kaczyński zapowiada wieloletnią władzę PiS
Jarosław Kaczyński zapowiada wieloletnią władzę PiS Fot: Jakub Kaminski/East News

Prezes Polsk... PiS Jarosław Kaczyński oznajmia: Polska nie ugnie kolan, a Prawo i Sprawiedliwość nie odda władzy. Poniosła go wyobraźnia na kwarantannie?

Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę i biedaczek został zupełnie sam. Nikt nie może go odwiedzić, nikt nie może mu pomóc, nikt nie włączy mu nawet komputera i internetu. Być może właśnie dlatego prezes zawiódł we wtorek swych współpracowników i nie zagłosował w Sejmie. Dla przypomnienia: PiS tego dnia przegrało głosowanie i posiedzenie poświęcone ustawie covidowej trzeba było przełożyć.

Choć sam jak palec, Jarosław Kaczyński w izolacji się nie nudzi. Udało mu się nie tylko w końcu porządnie zająć kotami, ale też udzielić wywiadu "Gazecie Polskiej". W nim oczywiście jak zawsze poniosła go fantazja - mówił między innymi o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej w Polsce i władzy PiS jeszcze przez wiele długich lat.

Jarosław Kaczyński chce władzy na zawsze?

70-letni prezes PiS, a od niedawna także wicepremier, ogłosił na łamach "Gazety Polskiej", że władzy w Polsce oddawać nikomu nie zamierza. Nie planuje też - mimo podeszłego wieku - przejścia na emeryturę.

Najbliższe wybory parlamentarne oczywiście wygra. Zanim to jednak nastąpi, przyznał, że on i jego koledzy muszą wprowadzić wiele zmian, które ludziom raczej się nie spodobają. Jak tego nie zrobią, mogą żegnać się z polityką.

PiS jest dziś na etapie pewnych zmian - bez wątpienia wywołają one emocje, ale w moim najgłębszym przekonaniu są konieczne, byśmy mogli utrzymać władzę po 2023 r. - oznajmił.

Powinniśmy się bać?

Jarosław Kaczyński kontra Unia Europejska

Prezes PiS w wywiadzie rozprawiał także o zniewalającej Polskę Unii Europejskiej. Choć z założenia ma być ona wspólnotą narodów, Jarosław Kaczyński z nikim nie zamierza się jednoczyć. Nie planuje ani iść z duchem zachodu, ani przestrzegać unijnego prawa. Bo nie będzie mu nikt mówił, jak ma Polska żyć i myśleć.

Polacy, decydując się na wejście do UE, nie zgadzali się na bycie czyjąkolwiek kolonią, a przecież takie podporządkowanie uczyniłoby z nas i innych właśnie kolonię tzw. najbardziej wpływowych unijnych graczy. Jeśli Wspólnota ma być silna i powiększać swe wpływy, to musi pozostać wspólnotą ojczyzn. A nie terytorium, na którym ktoś chce poprzez szantaż i nieuczciwe działania wprowadzać mechanizmy znane z państw totalitarnych. Na uczynienie z Polski kolonii zgody nigdy nie było i nie będzie - grzmi polityk.