18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

awantura w Sejmie

KACZYŃSKI W DZIKIEJ FURII. Posypały się wyzwiska

05.06.2020  11:14
Jarosław Kaczyński w furii rzuca wyzwiskami
Jarosław Kaczyński w furii rzuca wyzwiskami Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Okropne zachowanie polityków i dzikie wrzaski Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. Wieczorem w czwartek na sali obrad posypały się wyzwiska. Co za wstyd.

Polski rząd - jak to ma ostatnimi laty w zwyczaju - podjął obrady wieczorem i w nocy. Debatowali między innymi nad wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego (oskarżany jest między innymi o marnotrawienie pieniędzy i brudne interesy). Tylko zaczęła się dyskusja, a na sali doszło do wielkiej awantury.

Jarosław Kaczyński w trakcie kłótni wpadł w dziką furię. Kilka lat temu zasłynął nazwaniem w złości opozycji "zdradzieckimi mordami". Teraz ponownie dał przykład tego, jak wypowiadać się nie powinien kulturalny poseł...

Kaczyński wściekły

Wieczorem w Sejmie, gdy na mównicy stała Barbara Nowacka, politycy Zjednoczonej Prawicy uprawiali sobie pogawędki, ignorując wypowiadanie przez nią zdania. To zdenerwowało szefa PO Borysa Budkę, który postanowił upomnieć plotkującego w najlepsze Jarosława Kaczyńskiego.

Sejm to nie jest Pana folwark, panie prezesie - rzucił do niego.

To oczywiście nie spodobało się gawędzącym politykom prawicy. Piotr Gliński zaczął wypominać, że całe to wotum nieufności, to hucpa, a Jarosław Kaczyński wściekły nazwał opozycję "chamską hołotą".

W słowach prezesa oraz zachowaniu polityków - ktorzy zamiast wysłuchać wystąpień z mównicy, uprawiali sobie pogaduszki - nic złego nie widzi oczywiście prawica. Zastępca rzecznika prasowego PiS stwierdził na przykład, że Jarosław Kaczyński powiedział "słowo prawdy o zachowaniu części posłów". Jadwiga Emilewicz z kolei upiera się, że słów Jarosława Kaczyńskiego nie słyszała. Zalecamy jej więc wizytę u laryngologa - w czasie kłótni w Sejmie stała tuż obok prezesa.

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze