18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NIE ZOSTAWILI GO W KWARANTANNIE

POLICJA PILNUJE KACZYŃSKIEGO. Strzegą go wiernie jak psy

Emilia Waszczuk
21.10.2020  12:00
Jarosław Kaczyński  kwarantannie może liczyć na prywatną obsługę
Jarosław Kaczyński kwarantannie może liczyć na prywatną obsługę Fot: ŁUKASZ SZELĄG/REPORTER

Policja znów na prywatnych usługach PiS? A może pilnują, by Jarosław Kaczyński nie uciekł z kwarantanny? Pod domem prezesa znów stanął patrol.

Jarosław Kaczyński trafił do kwarantanny po spotkaniu z zakażonym koronawirusem posłem PiS. Prezes partii, a od niedawna także wicepremier od-nie-wiadomo-do-końca-czego przez cały weekend jeździł po Polsce i potencjalnie zakażał kolejne ważne osoby w państwie. W poniedziałek trafił do izolacji.

Jak Jarosław Kaczyński radzi sobie w samotności? Polityk został sam jak palec, w towarzystwie jedynie kotów. We wtorek zawiódł kolegów z partii i nie wziął udziału w głosowaniu online nad obradami o ustawie covidowej i obowiązkowym noszeniu maseczek pod groźbą gigantycznych mandatów. Czemu się tak stało? Prezes ponoć nie do końca radzi sobie z komputerem, a w kwarantannie nikt nie mógł mu pomóc.

Jarosław Kaczyński w kwarantannie ma prywatną policję

Mimo izolacji Jarosław Kaczyński podobno intensywnie pracuje i prezesuje Polsce. Zdążył np. udzielić wywiadu, w którym grozi wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej, oraz oznajmia, że będzie rządził ile tylko może - władzy nie odda.

Prezes nie jest też zupełnie sam. Choć w domu nie ma nikogo poza nim, przed willę na Żoliborzu powrócili prywatni policjanci na usługach PiS... Znów strzegą Jarosława Kaczyńskiego, by przypadkiem ktoś nie podszedł do jego ogrodzenia.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", policyjny radiowóz pojawił się przed domem Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza w Warszawie już chwilę po tym, jak prezes przybył tam, by zamknąć się w kwarantannie. Czy to powrót do stanu z wiosny i lata, gdy willi polityka codziennie pilnowało 18 mundurowych?

Jarosław Kaczyński ma dostawy pod drzwi

Po co prezesowi prywatny patrol i na jakiej podstawie? Mariusz Mrozek z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji tłumaczy, że to w ramach rządowej ochrony, ale szczegółów zdradzać nie chce.

Jak się okazuje, nie tylko policja dba o to, by Jarosławowi Kaczyńskiemu włos z głowy nie spadł, lub w brzuchu nie zaburczało. Pod dom prezesa zajeżdża także służbowa limuzyna rządowa, a funkcjonariusze SOP donoszą politykowi torby z jedzeniem. Ochroniarza  w rękawiczkach, niosącego zakupy Jarosławowi Kaczyńskiemu wprost pod drzwi, przyłapali dziennikarze Faktu.