18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat PiS

Kaczyński w tarapatach. To może być jego koniec

13.06.2022  10:25
Jarosław Kaczyński załamany słabnącym poparciem
Jarosław Kaczyński załamany słabnącym poparciem Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

PiS nie ma szans na wygranie kolejnych wyborów, jeśli nie upora się z drożyzną, inflacją i słabnącą złotówką. Według najnowszego sondażu Estymator Polacy tracą cierpliwość do rządu i oczekują zmian. Nie pomoże już nawet sypnięcie socjalem?

Prawo i Sprawiedliwość może pochwalić się największym "betonowym" elektoratem, który wskoczy za Jarosławem Kaczyńskim nawet w ogień. Jednak około 30-procentowa grupa wyznawców nie wystarczy na wygranie wyborów. Inflacja, konflikt z UE, wysokie ceny żywności i paliw nakręcają niezadowolenie wyborców, powoli zatapiając Zjednoczoną Prawicę.

Sondaż Estymator - PiS nie wygra

Według sondażu Estymator na zlecenie DoRzeczy.pl partia Jarosława Kaczyńskiego wygra kolejne wybory, ale co z tego? Do utrzymania władzy potrzeba sejmowej większości, a do tego bardzo daleka droga..

Na PiS chce głosować 38,5 proc. ankietowanych, co świadczy o 1 p.p. spadku w porównaniu do poprzedniego badania. Drugie miejsce w wyścigu po władzę zajmuje Koalicja Obywatelska, zdobywając 27,1 proc. głosów (spadek o 1,3 p.p.). Podium zamyka Lewica z 11,1 proc. poparciem.

Powody do niepokoju ma Szymon Hołownia, który nie przyciąga już tak mocno wyborców, jak jeszcze rok temu. Polka 2050 może liczyć na 9-procentowe poparcie. Kolejne miejsca zajmują PSL (6,3 proc.) i Konfederacja (5,8 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach od 9 do 10 czerwca na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Czytaj także